У Миколаєві 25 жовтня працівники прокуратури, поліції, ДСНС, військові, викладачі, студенти й всі охочі долучилися до написання щорічного Радіодиктанту національної єдності. Авторка тексту "Магія голосу" — письменниця Оксана Забужко, читав — військовослужбовець Павло Вишебаба.
Кореспонденти Суспільного побували на локаціях, де писали диктант миколаївці.
У Миколаївському академічному художньо-драматичному театрі до написання диктанту долучилися 40 людей, серед яких актори, викладачі та студенти. Директор театру Артем Свистун каже, слід пропагувати українську мову, культуру, ідентичність.
"Написанням цього диктанту ми долучаємося до цієї когорти, теї витинанки мови по всій країні для того, щоб долучитися до підтримки за нашу незалежність, вільність і щирість", — говорить директор МАХДТу Артем Свистун.
Завідувачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова Оксана Філатова каже, що диктант — це можливість об'єднатися та почути силу, енергію і биття сердець кожного українця.
"У силі й в єдності наша міць і запорука перемоги", — каже викладачка.
Вперше Радіодиктант національної єдності писав першокурсник Євген. Каже, назва "Магія голосу" містить для кожного свій сенс.
"Насправді українська мова вона одна з наймилозвучніших у світі, тому такий заголовок більш ніж гарно показує, що ми можемо пишатися своїм голосом і своєю мовою", — розповідає Євген.
У приміщенні Центральної міської бібліотеки імені Марка Кропивницького диктант писали 65 людей, серед яких військовослужбовці, поліцейські, рятувальники, працівники та відвідувачі бібліотеки.
У Павла Вишебаби хороша дикція, зазначила начальниця сектору організації служби освітньої безпеки ГУ Нацполіції в Миколаївській області Наталія Хаюк.
"Він максимально інтонації намагався підказати, як краще все ж написати, які розділові знаки поставити. Думаю, що завдяки саме диктору, значно менше помилок", — говорить Наталія Хаюк.
Як надіслати диктант на перевірку?
Роботи прийматимуть онлайн та офлайн.
- надіслати текст Радіодиктанту паперовим листом за адресою: 01001 м. Київ, вул. Хрещатик, 26. Важливо, щоб на штемпелі була дата не пізніше 27 жовтня;
- сфотографувати / відсканувати написаний текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) та надіслати його до 11:00 28 жовтня на адресу rd@suspilne.media.
Після оприлюднення тексту радіодиктанту електронні листи не прийматимуть. Усі надіслані роботи перевірить фахова комісія.
Як виникла традиція писати радіодиктант?
Команда Українського Радіо 2000 року започаткувала Всеукраїнський радіодиктант національної єдності задля єднання навколо мови.
Щорічне проведення радіодиктанту перетворило його на найбільший україномовний флешмоб, який об'єднує українців і знавців української мови по всьому світові.
Коли оголосять результати?
Текст радіодиктанту буде оприлюднено 28 жовтня, об 11:00 на сайті Українського Радіо та на сайті Суспільне Культура.
Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, TikTok, Facebook та Instagram.