Миколаївські морпіхи евакуювали жителів фронтового Вовчанська

Морпіхи миколаївської 36-ї ОБрМП вдруге евакуювали жителів фронтового Вовчанська на Харківщині. Бійці вивели дев'ятьох людей похилого віку, які 16 днів ховалися у підвалі від російських КАБівкеровані авіаційні бомби. Через річку вони перебиралися у безпечне місце.

Про це повідомили у 36-й окремій бригаді морської піхоти.

У фронтовому Вовчанську тривають бойові дії. У місті перебувають люди, які вимушені ховатися від російських снарядів. Під час спостереження за містом з повітря бійці 36-ї бригади побачили групу людей, які прямували з центру Вовчанська. У руках вони тримали білий прапор, розповів командир зведеного підрозділу "Сірко".

"Рухалися через один з мостів. Міст, звичайно, був зруйнований. Ми їх довели коптером на наші підконтрольні території, зустріли їх", — розповів "Сірко".

Скриншот з відео 36 ОБрМП

Евакуювали людей водії бригади "Юзік" і "Сонечко".

"Задача — вивезти людей цивільних. Почіпляли білі ганчірки — і вперед, вперед. Будинок горів поруч одразу. Швидко під'їхали, забрали. Робота у нас така", — кажуть водії.

Скриншот з відео 36 ОБрМП

"Ми з 10 травня у підвалі — ні світла, ні води. З нами три інваліди, поранені, вбили кращого друга дроном — а де хоронити? Ми викопали яму...", — розповів евакуйований житель Вовчанська Петро.

Скриншот з відео 36 ОБрМП

Під час евакуації декілька людей зазнали поранень, у деяких була гостра реакція на стрес. Військові медики та психологи надали їм допомогу.

Скриншот з відео 36 ОБрМП

"Дім загорівся там, де ми в підвалі сиділи, їй палець відірвало", — розповів евакуйований житель Вовчанська.

Одна людина потребувала госпіталізації через важке поранення, решту силами служби цивільно-військового співробітництва бригади направили до відповідних органів влади, розповіли у бригаді.

"Люди дуже налякані, люди дуже побиті, люди дуже постраждалі, старенькі. На тому березі, зі слів цієї групи, залишилися ще двоє калік, які не змогли перебратися через річку, і по дорозі одного з них також вбили".

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.