"Ця британська гармата більш точна": миколаївські десантники воюють іноземною артилерійською системою

Військові готовляться до пострілу. 79 окрема десантно-штурмова Таврійська бригада

Артилеристи миколаївської 79-ї десантно-штурмової Таврійської бригади освоїли британську мобільну артсистему. Застосування у боях гаубиці L-119 дозволяє працювати по російських позиціях вночі і не видавати власних.

Про це розповіли у 79-й окремій десантно-штурмовій Таврійській бригаді.

"Таврійські десантники вже давно освоїли одну з наймобільніших артилерійських систем у світі — легку британську 105-мм гаубицю L119. Серед її переваг – точність та маневровність, а також майже повна відсутність помітного спалаху при пострілі, це дозволяє працювати по росіянах вночі й не видавати вогневих позицій", — зазначили у повідомленні.

Попри менший калібр, ніж у її радянської "сестри" Д-30, західна гармата демонструє кращі результати
Британська причіпна артилерійська гаубиця L119. 79 окрема десантно-штурмова Таврійська бригада

Британська причіпна артилерійська гармата відрізняється від радянських аналогів, каже командир взводу Руслан.

Я мав змогу працювати на гарматі Д-30причіпна гаубиця калібру 122-міліметрів радянського зразка, і можу сказати, що ця гармата більш точна, вона легша.

"Звичайно калібр 122 міліметрів у гармати Д-30, вона здатна вражати інші цілі, таку як броньовану техніку. Гармата британська 105-та не здатна вражати той самий танк, але, враховуючи її точність, нею набагато краще працювати", — розповідає Руслан.

Командир взводу Руслан. 79 окрема десантно-штурмова Таврійська бригада

Навідник гармати Степан розповів про особливості легкої британської гаубиці.

"Приціл навідника, наскільки лівіше, правіше, дальше або ближче. Нема у неї при виході полум'я, у Д-30 велике. Може, трохи, я тільки бачу, іскра може вилетіти і все", — каже Степан.

Навідник гармати Степан розповідає про застосування прицілу. 79 окрема десантно-штурмова Таврійська бригада

Британська артсистема має меншу дальність — до 12 кілометрів проти 15 кілометрів системи радянського зразка, говорять військові. Втім, завдяки точності вона ефективніша на полі бою.

"Я дав би перевагу більш ефективному ураженню противника, ніж подалі стояти. По суті, немає різниці, стоїш ти 12 чи 15 кілометрів", — каже командир взводу.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.