"Ця війна стосується кожного": історія "Іспанця" з очаківського 73-го морського центру ССО

Медик водолазної групи 73-го морського центру ССО "Іспанець". 73 морський центр ССО

Боєць Сил спеціальних операцій на псевдо "Іспанець" служить медиком водолазної групи 73-го морського центру. На Миколаївщині разом з підрозділом здійснював розвідку навколо аеропорту. Надавав медичну допомогу не лише своєму підрозділу, а і бійцям інших.

Історію "Іспанця" та його бойові завдання розповіли на сторінці 73-го морського центра ССО.

Повномасштабна війна для "Іспанця" почалася зі дзвінка, коли з побратимами повернулися з вечірніх стрільб.

"Тоді я взяв завчасно зібраний рундук і приїхав для отримання зброї, прилад у нічного бачення і боєкомплекту. А далі зі своєю групою ми висунулись в район виконання завдання", — пригадує медик водолазної служби.

Мали їхати на Донбас, однак ротація відбулась в Миколаївську область, каже "Іспанець". Там підрозділ здійснював розвідку навколо аеропорту та в районах, що були тимчасово захоплені противником. Виявляли цілі та передавали їх вищому командуванню для подальшого відпрацювання.

"Запам’яталося, як довелося два дні поспіль надавати медичну допомогу дружнім силам, хоча до наших планів це не входило, адже ми мали інше завдання. Але оскільки на той час медаптечки того підрозділу були не в кращому стані, та й загалом рівень знань тактичної медицини був невисоким, ми залишились, щоб допомогти", — каже "Іспанець".

73 морський центр ССО

За словами бійця, медичну підготовку підрозділ тримає на найвищому рівні.

"Відпрацьовуємо та вчимо навіть більше, ніж рекомендує протокол для оператора ССО".

Саме оператором у сухопутній команді починав свій шлях чоловік.

"Дійшов до посади старшого оператора з медицини у водолазній команді. Вже довгий час розвиваюся в цьому напрямку. Керівництво також сприяє прокачці наших навичок", — каже військовослужбовець.

73 морський центр ССО

Робота медика на воді складніша, ніж на суші, запевняє боєць ССО, оскільки під час морських операцій евакуація поранених потребує більше часу та зусиль.

"То й скіли ми повинні мати вищі для кращої допомоги команді".

"Що б я хотів сказати українцям? Готуйтеся, допомагайте, донатьте! Ця війна стосується кожного, хто має український паспорт", — сказав "Іспанець".

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.