Повернувся з Польщі, щоб боронити Україну: історія командира миколаївського 73-го морського центру ССО

Командир відділення миколаївського 73-го морського центру ССО на псевдо “ЗІЛ”. 73 морський центр Сил спеціальних операцій

Командир відділення миколаївського 73-го морського центру ССО на псевдо "Зіл" до лав центру долучився у лютому 2022 року. Чоловік брав участь у боях в Олександрівці, на Кінбурнській косі, у Запорізькій області та у визволенні Херсона і Херсонських плавнів.

Історію воїна розповіли у пресслужбі 73-го морського центру Сил спеціальних операцій.

До 2022 року чоловік працював у Польщі зварювальником. Каже, о третій годині ночі готувався до роботи, коли дізнався про початок повномасштабного вторгнення.

"Перед виходом я побачив на Ютубі відео Стерненка, в якому він говорив, що почалось повномасштабне вторгнення в Україну. Довго не думаючи я зібрав речі та вже о півночі був на кордоні", — розповідає боєць.

Зі слів чоловіка, по приїзду додому відразу вирушив до місцевого військкомату, щоб записатись до лав Збройних Сил України.

"Там нас відібрали до 73-го морського центру. Розпочались тренування, близько двох місяців навчального центру, після якого були завдання", — говорить військовослужбовець.

Миколаївські захисники 73-го морського центру. 73 морський центр Сил спеціальних операцій

Одним із перших завдань групи, було виявити та знищити спостережну вежу російських військ.

"Через неї російські військові мали можливість повністю спостерігати за містом Очаків та акваторією лиману", — пояснює чоловік.

Далі продовжували звільняти села неподалік Херсона, що дало можливість Силам оборони надалі звільнити місто.

Військовий зазначає, одна з найскладніших операцій — підготовка плацдарму на островах поблизу населеного пункту Кринки.

Миколаївські захисники 73-го морського центру. 73 морський центр Сил спеціальних операцій

"Завданням нашої групи було розвідати та створити плацдарм для наступу, куди надалі ми заводили морську піхоту ЗСУ", — ділиться командир.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.