Ракетний та артилерійські удари: як минула доба на Миколаївщині

У небо здіймається дим внаслідок влучання російської ракети. Миколаїв, 15 травня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Юлія Філімон

Удень 15 травня Миколаїв зазнав ракетної атаки. Внаслідок влучання в об’єкт цивільної інфраструктури сталася пожежа. Пошкоджені будівлі та приватні автомобілі, є поранені люди. Також протягом доби армія РФ ударила з артилерії по Куцурубській громаді.

Про це повідомили у ранковому зведенні Миколаївської обласної військової адміністрації.

Російські військові 15 травня близько 11:35 завдали ракетних ударів по Миколаєву.

"Внаслідок влучання у об’єкт цивільної інфраструктури відбулась пожежа, яку оперативно ліквідували співробітники ДСНС. Також вибуховою хвилею пошкоджені вікна, дах та фасад багатоповерхового будинку, магазину, автосалонів та приватні автомобілі", — йдеться у повідомленні.

Поранень зазнали шестеро людей – медична допомога надана амбулаторно.

По Миколаєву російські війська ударили "Іскандером", сказав 16 травня у телемарафоні "Єдині новини" начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня Дмитро Плетенчук.

"Застосування Оперативно-тактичного ракетного комплексу, як "Іскандер". Це мобільні платформи і їх можна швидко перемістити. Вдень зазвичай вони рідко вдаються до подібної тактики, хоча вчора по Миколаєву били "Іскандером", внаслідок чого шість цівільних постраждало", — сказав Дмитро Плетенчук.

За словами начальника Миколаївської ОВА Віталія Кіма, армія РФ б'є ракетами по Миколаєву, наче, у пошуку "військових цілей".

"Вони вигадують собі, тренуються своїми підрозділами, які приходять з Криму, потім йдуть на Запоріжжя та на схід, на цивільному населенні Миколаївської та Херсонської областей. Тому визначають цілі поверхово, б'ють у центр міста, у промзону, щоб ціль була хоч якось схожа на військову.

Там поруч була розмінувальна техніка, вона не була пошкоджена, ми її вивезли. Але це теж невійськова ціль. Нащо туди бити, незрозуміло.

У Миколаївському районі 15 травня об 11:43 та 11:45 під російськими артилерійськими обстрілами перебувала Куцурубська громада. Поранених людей немає, зазначили у військовій адміністрації.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.