Програма "єВідновлення". 533 жителям Миколаєва виплатили компенсацію за пошкоджене майно

Розбите вікно в багатоповерхівці в Миколаєві, 1 грудня 2023 року. . Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві триває реалізації державної програми "єВідновлення". Станом на перше грудня 2023 року 533 жителі міста отримали компенсацію за пошкоджене майно на загальну суму 18,9 мільйона гривень.

Про це повідомили в Миколаївський міській раді.

З початку дії програми департамент житлово-комунального господарства отримав 1 980 заявок щодо компенсації за пошкоджене майно.

"Комісія з надання компенсації вже затвердила понад 34,3 мільйона гривень для 785 заявників. А 533 власникам житла вже виплачено компенсацію на загальну суму 18,9 мільйона гривень. Завдяки виплатам громадяни матимуть змогу відремонтувати своє житло, яке було пошкоджене внаслідок російських обстрілів", — йдеться в повідомленні.

Як зазначають в департаменті ЖКГ, 511 заявок отримали відмову. Але це не остаточне рішення, приблизно 95 відсотків мешканці мають можливість подати заяву знову.

Що відомо про програму "єВідновлення"

  • З травня 2023 року стартувала державна програма "єВідновлення", за якою українці, чиє житло постраждало через бойові дії, можуть отримати кошти на ремонт домівки. Для цього необхідно повідомити про пошкоджене майно в застосунку "Дія" і подати заяву про отримання фінансової допомоги.
  • Отримані кошти українці можуть витратити лише на відбудову власних домівок. А саме — на будівельні матеріали чи послуги підрядників, які можна оплатити в компаній, що є учасниками програми.
  • 12 травня уряд визначив, що максимальна сума допомоги, на яку зможуть претендувати українці, чиє житло отримало незначні пошкодження через повномасштабне вторгнення РФ, становить 200 тисяч гривень.
  • 10 травня Міністерство цифрової трансформації запустило у Дії послугу "єВідновлення". Українці можуть подати заяву на порталі та отримати кошти на ремонт житла, пошкодженого внаслідок російського вторгнення.
  • 23 лютого Верховна рада ухвалила закон про створення державного реєстру пошкодженого та зруйнованого війною майна та порядок компенсації за нього від держави.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.