Управління соціального захисту Львівської міської ради пропонуватиме встановити у 2025 році у Львові 46 пійдомників, 32 пандуси та 2 транспортери.
Про це повідомили в пресслужбі Львівської міської ради.
"Львів продовжує спрямовувати зусилля на забезпечення та підвищення доступності в місті. Безбар’єрність — наш пріоритет. Ми розуміємо, з якими труднощами щодня стикаються люди з інвалідністю, маломобільні групи населення. Чітко усвідомлюємо потребу в доступному та комфортному середовищі для всіх. Тому робимо все можливе, аби створити таке середовище", — розповіла керівниця управління соціального захисту Тетяна Колесник.
Щоб забезпечити доступність у будинку, мешканці повинні подати звернення до ЦНАПу на ім'я голови районної адміністрації або в районну адміністрацію свого району.
"Кожні три місяці соцзахист оновлює списки осіб з інвалідністю, і якщо там з’являються нові особи, то ми не чекаємо, коли мешканець звернеться до нас, ми йдемо до мешканця, обстежуємо його житло. Розповідаємо, що є "Програма забезпечення доступності житлових приміщень осіб з інвалідністю у кріслах колісних та осіб з інвалідністю з порушенням зору І групи" і є можливість встановити пандус чи підйомник", — зазначили в грудні 2024 року в Франківській районній адміністрації.
За інформацією міськради, середня вартість встановлення підйомника — 400 тисяч гривень. Вартість залежить від висоти платформи, конструкції підйомника та сходової клітки, від системи управління. Якщо в будинку неможливо встановити ні пандус, ні підйомник, тоді є можливість обміну квартири.