Щоб встановити пандус біля житлового будинку, треба стати учасником "Програми забезпечення доступності житлових приміщень осіб з інвалідністю у кріслах колісних та осіб з інвалідністю з порушенням зору І групи". Мешканці мають подати звернення в ЦНАП або в районну адміністрацію.
Про це повідомили в пресслужбі Львівської міської ради.
"Особа, яка хоче, щоб їй встановили підйомник, обов'язково має мати підтверджену інвалідність і бути прописаною у будинку, де хоче підйомник. Далі, моніторингова група району обстежує будинок щодо можливості встановити підйомник. Якщо його можна встановити, то скеровує звернення в управління соціального захисту ЛМР, щоб вони внесли цю адресу у Програму на встановлення підйомника. Для цього готується відповідна ухвала сесії", — йдеться у повідомленні міськради.
За інформацією міськради, середня вартість встановлення підйомника — 400 тисяч гривень. Вартість залежить від висоти платформи, конструкції підйомника та сходової клітки, від системи управління. Якщо в будинку неможливо встановити ні пандус, ні підйомник, тоді є можливість обміну квартири.
"Кожні три місяці соцзахист оновлює списки осіб з інвалідністю, і якщо там з’являються нові особи, то ми не чекаємо, коли мешканець звернеться до нас, ми йдемо до мешканця, обстежуємо його житло. Розповідаємо, що є "Програма забезпечення доступності житлових приміщень осіб з інвалідністю у кріслах колісних та осіб з інвалідністю з порушенням зору І групи" і є можливість встановити пандус чи підйомник", — зазначили в Франківській районній адміністрації.
У Львові, на вулиці Виговського, серед мешканців багатоповерхівки виник конфлікт щодо будівництва пандуса для військового Сергія Власова, який на Донеччині втратив обидві ноги. Сусіди захисника обурюються через розміри пандуса і погрожують його спиляти.
Сьогодні вранці, 19 грудня, уповноважена з питань доступності Львівської міської ради Ірина Маруняк та представники Залізничного району були на місці біля будинку на вулиці Виговського. Там установили, що пандус відповідає усім нормам.