Перейти до основного змісту

"Частка у знищенні цілей – близько третини": як працюють мобільні вогневі групи на Львівщині

На Львівщині працюють мобільні вогневі групи, які збивають російські дрони та ракети. За словами бійців Повітряного командування "Захід", дрони почали літати вище, тому збивати їх стало складніше. Наразі у ПвК продовжують набирати військових, які збиватимуть "шахеди".

Більше про роботу мобільних вогневих груп на Львівщині Суспільному розповів старший мобільної вогневої групи Ігор Свіца.

Раніше Ігор Свіца займався ремонтом автомобілів. Протягом двох років він є учасником мобільної вогневої групи.

"Траєкторію падіння підбитого "шахеда" передбачити нереально, тому що він може пригальмувати, він може змінити курс. Тому завжди, якщо є ракетна небезпека, рекомендую всім ховатися в укриття", — каже військовий.

Машина мобільної вогневої групи, жовтень 2024. Суспільне Львів/Ольга Іващук

Ігор Свіца розказує, що повітряні цілі відображаються на мапі, де за ними слідкують бійці:

"Якщо вона вже входить у нашу зону, ми вже підготовлені, кулемети заряджені. Сідаємо, включаємо планшет, тепловізійний приціл".

Орест — водій обслуговування зенітної установки та кулеметник. Він збив крилату ракету, що летіла на об’єкт енергетичної інфраструктури.

"Перше чергування у нас було – була дуже погана погода, сирість. І дуже багато летіли. Ми наосліп і зачепили ракету. Ну і все. Одразу ми не зрозуміли, що ми її збили, тому що в нас є цілі відповідні. Вже коли збили, нам доповіли, що ціль зійшла з курсу", — розповідає Орест.

Коли в області немає повітряної загрози, у бійців відбуваються навчання. Військовослужбовці цієї мобільної вогневої групи мають нагороди від президента та Міністерства оборони України за виконані завдання.

"З цієї установки нам вдалося збити два "шахеди" нашою групою. В нашому взводі ще збиті дві ракети й ще один "шахед". Все переважно в нічний час, у районі з другої до п’ятої ночі. Під ранок бувають ще теж ракетні масовані (атаки — ред.)" — каже старший мобільної вогневої групи Василь Жиравецький.

Кулемет, яким оснащена мобільна вогнева група, жовтень 2024. Суспільне Львів/Ольга Іващук

Військовий розповів, що бійці тренуються на симуляторі "Безпечне небо" по три-чотири години на день. Перед тим, як вибирати позиції, складають картки вогню:

"Вибираємо місця, які нам не можна уражувати. Заборонено уражувати через те, що може прилетіти по мирному населенню".

За словами начальника відділення комунікацій ПвК "Захід" Владислава Назаркевича, робота мобільних вогневих груп дозволяє розвантажити роботу зенітно-ракетних комплексів:

"В цілому їхня частка у знищенні цілей – близько третини. Зенітні ракети дефіцитні, дорогі. Коли ми можемо знищити ціль за допомогою кулемета, зенітної установки, це дуже розвантажує, дуже економить наші зенітні ракети".

Від початку повномасштабного вторгнення РФ мобільні вогневі групи ПвК "Захід" знищили понад 300 цілей.

Топ дня

Вибір редакції