"Безпілотники — це врятовані життя наших хлопців": оператори дронів про свою роботу

У складі вогнеметного взводу Командування Сил підтримки ЗСУ створили відділення БПЛА. Бійці цього напряму працювали з різними видами дронів на південному та східному напрямках.

Про це Суспільному розповів боєць із позивним "Шеф".

"Шеф" служив вогнеметником близько року, після чого вирішив опанувати дрони. За його словами, безпілотники дають можливість знищити зброю, техніку й самого противника на полі бою, знаходити його в укриттях або коригувати удари української артилерії.

"Донбас – це така місцина, де вітер може мінятися по 20 разів на годину. В нас було кілька ситуацій, що ти туди летиш, все добре, вітер попутний. Ти розраховуєш на одну ситуацію, а поки ти коригував артилерію – тобі вже треба вертатися. І ти розраховував на ту ситуацію, а поки все відбувалось, тобі вже може не вистачити кілометр долетіти", — розказує "Шеф".

Оператор БПЛА "Мексика" каже, що для керування дронами важливі кілька факторів, один із яких — вік:

"Чим молодший пілот, тим легше навчитися керувати FPV-дроном. Тому що чим старша людина й ще не грала в відеоігри… Відеоігри — це дуже круто, бо ми тренуємося на симуляторі, який майже повністю копіює роботу дрона. Там вся фізика абсолютно точно відтворена. І симулятор – це дуже круто".

Оператор БПЛА "Алдо" розповідає, що з безпілотниками працюють і тоді, коли не перебувають на передовій, аби не втратити навички. Він літає на FPV-дроні по дві години на день.

"Це врятовані життя наших хлопців. Це розвідка, ударні дрони. Цей більшу вагу підіймає, може до трьох кілограмів підняти. На ньому є скид, я його відкрутив тимчасово на ремонт. Так він працює безвідмовно. Бахмутський напрямок — це були "мавіки", потім в кінці літа були вже "FPV", до поранення. Після поранення — знов "мавіки", на розвідку під Кремінною. Максимально на 15 кілометрів літав і все чітко було видно. Робота була зроблена", — каже "Алдо".