У Львові провели дві трансплантації нирок: доноркою стала лікарка з Хмельниччини

Львівські хірурги проводять операцію з трансплантації нирки. Перше медичне об'єднання Львова

У львівському Центрі трансплантології провели дві операції з пересадки нирок. Доноркою стала 55-річна лікарка-імунологиня з Хмельницької обласної лікарні Галина Грановська.

Про це розповіли в пресслужбі Першого медичного об'єднання Львова.

Галина Грановська все своє життя присвятила порятунку пацієнтів. А щойно в Україні почав розвиватися напрямок трансплантології, вона стала трансплант-координаторкою і відтоді відповідала в Хмельницькій області за видачу препаратів імуносупресії Ослаблення імунітету з тієї або іншої причини.пацієнтам із пересадженими органами.

Днями у лікарки трапився інсульт. Оскільки вона мала вроджену ваду серця та проблеми із судинами, медикам врятувати жінку не вдалося. Донька Галини Грановської Поліна ухвалила рішення про посмертне донорство.

"Я точно знаю, що мама цього хотіла б. Коли її просили про допомогу, вона завжди відгукувалася — чи то вдень, чи вночі. І можливість зробити добру справу наприкінці свого життєвого шляху для неї однозначно важлива", — зазначила Поліна Грановська.

Львівські хірурги проводять операцію з трансплантації нирки. Перше медичне об'єднання Львова

Таке рішення дозволило допомогти одразу двом жінкам, які мали хронічні хвороби нирок термінальної стадіїКінцеві стадії життя — преагонія, агонія і клінічна смерть; стан між життям та смертю. і перебували на гемодіалізіОдин з методів позаниркового очищення крові.. Єдиним шансом на повноцінне життя для обох жінок була трансплантація донорської нирки.

Перша реципієнтка — 39-річна мешканка Буковини, яка хворіє на пієлонефрит — інфекційне запалення нирок. Друга — 60-річна мешканка Закарпаття. Чотири роки тому їй повністю видалили уражені полікістозом Спадкове захворювання, яке спричинюють генетичні мутації, що характеризується утворенням численних кіст в паренхимі нирок та поступовому їх збільшенні.нирки, тож жінка жила лише завдяки штучному очищенню крові — гемодіалізу.

“Це дуже важко. Мені до діалізу щоразу треба було подолати 40 кілометрів, і це по 3-4 рази на тиждень. Я настільки щаслива, що нарешті стану здоровою людиною, не можу вам передати. Це дає мені надію, що я ще багато часу зможу провести зі своїми онуками", — розповіла 60-річна Галина Василівна Штефуряк.

Реципієнтка Галина Штефуряк. Перше медичне об'єднання Львова

Обом пацієнткам пересадили нирку від посмертної донорки. Жінок уже виписали додому.