У Львові пересадили кістковий мозок десятирічній дівчинці

10-річна Яна й медики. Пресслужба Львівської ОВА

Десятирічна Яна родом із Дрогобича. Дівчинка пройшла 11 блоків хіміотерапії, пересадку кісткового мозку й повернулася додому після дев'ятимісячного лікування. Пересадку кісткового мозку в Клініці дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку таку операцію провели 14 раз.

Про це повідомили у пресслужбі Львівської ОВА.

До медиків Яна із мамою звернулися зі скаргами на біль у ногах, який посилювався вночі, а також припухлість на шиї. Місцеві медики сприйняли припухлість за збільшені лімфовузли й запалення м'язів. До Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру дівчинка потрапила майже повністю нерухомою.

"Через утвір, локалізований у шийному відділі хребта, стрімко наростала неврологічна симптоматика. Розпочинати лікування потрібно було негайно, адже компресія, яку спричиняла пухлина, загрожувала незворотними змінами в організмі. Усе відбувалось дуже швидко: у п'ятницю ввечері ми провели консиліум лікарів, обговорили усе з матір'ю, запропонували план лікування, а у суботу вранці пацієнтка уже розпочала хіміотерапію", – каже онкологиня Клініки Неля Вовк.

Яна пройшла 11 блоків хіміотерапії. Пухлина зменшувалася й, за словами медиків, потреби в операції не було. Протягом лікування з дівчинкою займалися фахівці Клініки комплексної медичної реабілітації.

"Лікування завершили трансплантацією кісткового мозку, щоб хвороба повністю відступила. До слова, ця пересадка стала 14 у Клініці", – йдеться у повідомленні. Після дев'ятимісячного перебування в лікарні Яна вже повернулася додому.