У Львові переобладнують вживані трамваї з Берліна для проїзду по місту

У Львові переобладнують сім вживаних трамваїв, які приїхали з Берліна. Їх адаптують до ширини колії у Львові. За словами директора міського департаменту мобільності та вуличної інфраструктури Олега Забарила, до кінця червня з Німеччини очікують ще п'ять трамваїв. На маршрути №3 та №6 вони зможуть виїхати орієнтовно у липні цього року.

Більше про це дізнавалося Суспільне.

Директор міського департаменту мобільності та вуличної інфраструктури Олег Забарило пояснює, у Берліні та Львові відрізняється ширина колій для трамваїв, тож транспорт треба переобладнати.

"Ширина колії в Берліні – це є 1435 сантиметрів і нам необхідно їх переобладнати на нашу метрову колію. Відповідно, візки з наших списаних трамваїв ми знімаємо і переобладнуємо", — каже Олег Забарило.

"Перебираються редуктори, перебираються двигуни, перебираються електрогальма, котушки соленоїда, амортизатори, всі моменти, які необхідно здійснити для того, щоб вагон поїхав по нашій колії. Необхідно переобладнати інформаційну систему, перезавантажити, також необхідно встановити валідатори", — додає в.о. керівника ЛКП "Львівелектротранс" Володимир Ковалів.

Фахівці переобладнують трамваї під ширину колій у Львові. Суспільне Львів

Подаровані трамваї "КТ4D" будуть курсувати як додатковий електротранспорт, частково ними замінять старі трамваї. За словами Олега Забарила, попередньо трамваї курсуватимуть на маршрутах №3 та №6.

"Наявність цих трамваїв дасть можливість більш енергоефективно використовувати рухомий склад, тому що ці трамваї споживають менш ніж 2 кВт на 1 кілометр. Тобто в два з половиною рази менше вони споживають, ніж наші сьогоднішні трамваї. Це є суттєва економія, економія в світлі того, що ми маємо досить дорогу електроенергію на сьогоднішній день", — говорить директор департаменту мобільності та вуличної інфраструктури.

Трамвай всередині. Суспільне Львів

До кінця місяця очікують отримати ще п'ять трамваїв з Німеччини.