На Львівщині планують створити заказники для червонокнижних ховрахів

Біля села Залісся Бродівської громади на Львівщині виявили поселення ховрахів крапчастих, занесених до Червоної книги. Щоби зберегти тварин, планують створити природні заказники, які б не дозволили орати, будувати чи видозмінювати цю територію.

Більше про ховрахів Суспільному розповів старший науковий співробітник парку "Північне Поділля" Володимир Баточенко.

"Є очі, є бінокль. Найкраще — в бінокль подивитися, шукати їх. Треба схили, де нема високої трави, треба прийти й не рухатися, не робити ніякого галасу, різких рухів", — каже Володимир Баточенко.

За його словами, вперше гризунів біля Залісся помітили близько 10 років тому. На ховраха тут полює лунь очеретяний. Володимир Баточенко каже, що гризунам в цій місцевості зручно, бо там немає високої трави й вони можуть побачити небезпеку здалеку. На зиму ховрахи лягають у сплячку й прокидаються з першим потеплінням у березні.

Під час радянської окупації України ховрахів вважали шкідниками й отруювали їх разом із хом’яками. Наразі тварини занесені до Червоної книги.

В Україні ці гризуни поширені в лісостепових зонах, а в Харківській та Луганській області було два заповідники. Щоби зберегти ховрахів, на Львівщині планують створити два заказники спільною площею 70 гектарів, розповів начальник обласного управління охорони природних ресурсів Андрій Сенюк:

"Після того, як його створять, його мають ознакувати — відповідно до встановленого зразка поставити знак, що це вже є територія заповідного фонду. На даній території не планують нічого змінювати, оскільки для того, щоб даний ховрах проживав тут, необхідно щоб тут здійснювався випас корів. Єдине, що потрібно — забрати ті кущі".

Рішення про створення заказників мають погодити депутати Бродівської громади й обласної ради.