У Львові прооперували новонароджену дівчинку з 8-сантиметровою пухлиною

Анастасія із новонародженою Роксоланою й медиками дитячої лікарні святого Миколая. Пресслужба Першого ТМО Львова

У львівській дитячій лікарні святого Миколая прооперували новонароджену дівчинку із крижово-куприковою тератомою. Восьмисантиметрову пухлину видалили за одну операцію.

Про це повідомили у пресслужбі Першого ТМО Львова. Роксолана народилася понад місяць тому з восьмисантиметровою пухлиною — крижово-куприкову тератому. Новоутвір виявили на 19 тижні вагітності під час УЗД. У мами Роксолани Анастасії при народженні також був такий діагноз. Єдиний метод лікування — хірургічне видалення пухлини. Дівчинку прооперували на 10 день після народження. Операція минула успішно.

"Операція видалася складною, адже у дівчинки була тератома глибокого третього типу. Хірургам потрібно було одномоментно висікти утворення та виконати анопроктопластику, тобто відновити пошкоджені ділянки, з яких вирізали пухлину. Для таких крихіток дуже важливо виконати всі необхідні маніпуляції в ході однієї операції, бо це знижує ризик ускладнень та скорочує період одужання", — йдеться у повідомленні. Анастасія розповіла, що їй у дитинстві тератому видалили за три операції. Хірургиня дитячої лікарні святого Миколая Галина Курило каже, що раніше видалення проводили в кілька етапів через обмежені методи діагностики й брак інструментів. Тепер, за її словами, у лікарів є змога видалити вроджену пухлину за одне втручання.

Медики додають, що крижово-куприкова тератома — патологія, яка зустрічається в одного з 35000 новонароджених. Те, що й Анастасія, й Роксолана народилися із нею — не спадковість, а збіг.