Львівські хірурги врятували хлопчика із рідкісною вадою

Тимофій у лікарні "Охматдит". Центр дитячої медицини / Facebook

Лікарі Центру дитячої медицини (лікарня “Охматдит”) прооперували немовля з рідкісною вадою — синдромом єдиного різця і стенозом грушоподібного отвору. Дитина практично не могла дихати носом. Через це у Тимофія виникли проблеми із серцем та легенями.

Про це повідомили на Facebook-сторінці медзакладу.

"Такі вади зустрічаються дуже рідко, приблизно один випадок на 1-2 млн новонароджених дітей. Діагностувати ваду непросто. Передусім через вкрай рідкісну появу", – мовиться у повідомленні.

Центр дитячої медицини / Facebook

Тимофій народився у родині із міста Сокаль, що на Львівщині. Після народження у дитини помітили проблеми із диханням носом.

"Після повного обстеження наші лікарі поставили діагноз — синдром єдиного різця, стеноз (звуження) грушоподібного отвору, вроджена аномалія провідних шляхів серця, ранній неонатальний сепсис та вроджена пневмонія", – розповідають у лікарні.

Грушоподібний отвір – це вхід у ніс. Зазвичай він має 8 мм або більше, а у маляти він був менш як 4 мм. Близько місяця немовля провело у реанімації, з них 10 днів — підключеним до апарату штучної вентиляції легень.

"Він дуже тяжко дихав, ночами не спав, “хапав” повітря. Фактично, майже не дихав носом. Була дуже складна ситуація", — розповіла мама хлопчика Олена.

Через це у дитини були порушення у роботі легень і серця. У Тимофія були приступи тахікардії. А харчуватися він міг лише через зонд і постійно потребував зволоженого повітря.

Центр дитячої медицини / Facebook

Лікарі вирішили оперувати Тимофія. Оториноларингологи зробили пластику грушеподібного отвору: з-під верхньої губи дійшли до входу в ніс, спеціальним діамантовим бором розширили його до потрібних розмірів і зробили пластику грушоподібного отвору.

"Під час операції на постійному відеозвʼязку був один із провідних дитячих отоларингологів Європи професор Ярослав Шидловський (Познань, Польща). Таке своєрідне телемедичне асистування дуже допомогло під час операції", — розповів керівник Клініки голови та шиї Центру Федір Юрочко.

Операція минула успішно. Тимофія вже виписали із лікарні Медики продовжують спостерігати за станом малюка. Хлопчик добре дихає та набирає вагу відповідно до віку.

Центр дитячої медицини / Facebook

За останні два роки це вже друга така операція в Клініці дитячої оториноларингології. Перша також минула успішно.