Перейти до основного змісту

У Львові на території колишньої "Фабрики повидла" відкриють Jam Factory Art Center

У суботу, 18 листопада, після 8 років ревіталізації у стінах давньої "Фабрики повидла" запрацює центр сучасного мистецтва Jam Factory Art Center. У експозиційних залах можна оглянути першу виставку про мистецтво під час війни.

Суспільне побувало у центрі сучасного мистецтва.

Центр сучасного мистецтва функціонуватиме у комплексі приміщень колишньої "Фабрики повидла". 8 років тому їх придбав громадянин Швейцарії Гаральд Біндер і вирішив відновити історичну будівлю і зробити у ній громадський простір.

Простір Jam Factory Art Center у Львові. Фото: Суспільне Львів

"Я сам історик, це може одна з причин, але чому це цікаво, тому що історичне, тому що якщо руйнувати, ми втратимо найцікавіше", — каже засновник артцентру Гаральд Біндер.

У комплексі артцентру є приміщення, які використовуватимуть для театральних, музичних та освітніх проєктів. Окрім цього на території є кав’ярня, бар з терасою, крамниця та стоянка авто.

Jam Factory Art Center на території колишньої "Фабрики повидла". Фото: Суспільне Львів

Чотири роки тому почались підготовчі роботи з реставрації, їм передувало дослідження будівлі, яка є пам’яткою місцевого значення. Про це розповіла програмно-виконавча директорка артцентру Божена Пеленська.

"Перед нами постало дуже важливе і складне завдання. Ми адаптовуємо всі будівлі під потреби сучасного мистецтва, залишаючи максимально вільні простори, щоб ми могли використовувати їх для мультидисциплінарного мистецького центру", — каже Божена Пеленська.

Jam Factory Art Center. Фото: Суспільне Львів

За словами Божени Пеленської, багато приміщень можуть виконувати різні функції. Простір складається з давнього відновленого комплексу будівель у якому розмістили великий виставковий зал, крамницю і терасу.

До комплексу входять і нові простори, де збудували сучасний чорний куб, який слугує репетиційною залою, авдиторіумом, укриттям й офісом. Першою виставкою артцентру стала експозиція про мистецтво під час війни.

Виставка про війну у Jam Factory Art Center у Львові. Фото: Суспільне Львів

"Назва — "Наші роки, наші слова, наші втрати, наші пошуки, наші ми" відображає ось цю структуру і певні загальні теми, які ми виділяємо в проєкті. Розмова про те, як трансформуються відносини, про те, як трансформується мова, про те, як змінюємося ми самі і власне про те, як змінюється мистецтво і мистецькі практики, тому що, наприклад, в нас серед учасників і учасниць, є митці і мисткині, які воювали", — каже співкураторка виставки Наталія Маценко.

Виставка у Jam Factory Art Center. Фото: Суспільне Львів

За словами операційно-виконавчої директорки Тетяни Федорук, загалом площа артцентру понад 3 тисячі квадратних метрів, у команді проєкту 25 людей.

Jam Factory Art Center у Львові. Фото: Суспільне Львів

У 1872 році Йозеф Кронік засновав фабрику "Кронік і син" для виготовлення спиртових напоїв. У радянський період фабрику перепрофілювали для виробництва повидла і консервації.

Топ дня
Вибір редакції