Порив нафтопроводу на Прикарпатті: чотирьох пацієнтів евакуювали зі Львова до Німеччини

Евакуація до Німеччини пацієнтів, які отримали опіки внаслідок вибуху нафтопроводу поблизу села Стримба . Фото: Першого ТМО Львова

Сьогодні, 5 жовтня, чотирьох пацієнтів, які отримали опіки внаслідок пориву нафтопроводу на Прикарпатті, евакуювали для подальшого лікування до Німеччини. Це двоє дорослих і двоє дітей.

Про це повідомили у пресслужбі Першого медоб’єднання Львова.

Пацієнтів на початку тижня доправили з лікарень Івано-Франківська до Центру термічної травми та пластичної хірургії Першого медоб’єднання Львова.

У Львові комбустіологи прооперували 35-річного чоловіка. Пацієнт поступив із опіками дихальних шляхів та тіла.

"Вогонь вразив близько 50% тіла. З яких 20% — глибокі рани. Стан пацієнта важкий, але стабільний", — розповіла керівниця Центру термічної травми та пластичної хірургії Першого ТМО Галина Саян.

Чоловікові провели операцію — змертвілі внаслідок опіку тканини видалили і частково одномоментно закрили власною шкірою пацієнта.

39-річну жінку доправили із 30% опіків тіла вчора (4 жовтня, — ред.). У центрі їй очистили рани, продовжили виконувати перев'язки та підготували до наступних етапів лікування закордоном.

Дитина, яка отримала опіки внаслідок вибуху нафтопроводу. Фото: Першого ТМО Львова

Найважчий стан — у дітей. В 11-річного хлопчика — близько 80% опіків тіла, з яких 70% — глибокі рани, розповіла керівниця Центру термічної травми та пластичної хірургії Першого ТМО Галина Саян. У 8-річного хлопчика також близько 80% опіків. З них 75% — глибокі. Обоє з опіками дихальних шляхів.

"Якщо вони переживуть транспортування і все буде добре, то в подальшому їх чекає не одна, можливо десятки, етапних некректомій,Некректомія — операція видалення омертвілих тканин закривання ран шкірою, і з подальшим закриттям їхньою шкірою", — каже лікар-комбустіолог Першого медоб’єднання Львова Леся Стрілка.

Упродовж чотирьох днів за пацієнтами цілодобово спостерігали команди відділення анестезіології та інтенсивної терапії нашої дитячої Лікарні Святого Миколая. З ними працювали комбустіологи, хірурги, фізичні терапевти.

Спеціалісти Центру термічної травми та пластичної хірургії стабілізували стан дітей та дорослих і підготували їх для подальшого транспортування до Німеччини.

Що відомо про пожежу нафтопроводу поблизу села Стримба

30 вересня орієнтовно о 17:00 стався порив нафтопроводу, внаслідок чого розлилися нафтопродукти вздовж потічка на площі 100 м². Опісля трапилася пожежа. Вогонь перекинувся на приватний будинок.

Внаслідок пожежі на нафтопроводі травмувалися дев'ятеро людей. Двоє дітей — у критичному стані з численними опіками тіла перебували в обласній дитячій клінічній лікарні. Також двох дорослих транспортували в Івано-Франківську обласну клінічну лікарню. Один пацієнт залишався на лікуванні у Надвірнянській центральній районній лікарні. Ще чотирьом людям надали необхідну медичну допомогу на місці.

2 жовтня на лікування до клініки святого Луки у Львові транспортували 35-річного чоловіка, який отримав понад 44% опіків тіла. Того ж дня одного з хлопчиків, який отримав опіки внаслідок пориву нафтопроводу, привезли в опіковий центр Львова. Ще одного пацієнта з опіками після пориву нафтопроводу у Стримбі перевели з Надвірнянської центральної лікарні в Івано-Франківську обласну.

На 1 жовтня 2023 року концентрація нафтопродуктів у річці Стримба, що на Івано-Франківщині, через порив нафтопроводу у майже 26 разів перевищувала гігієнічні нормативи.

Станом на 2 жовтня спеціалісти Держпродспоживслужби у селі Стримба, за 500 м до пориву нафтопроводу, зафіксували збільшення сажі у 15 разів та майже удвічі — азоту діоксиду та оксиду вуглецю.