Похід у ліс та гори. Керівник рятувальної організації розповів, як підготуватися

. Фото Парк "Сколівські Бескиди"

Від початку 2021 року волонтери львівської пошуково-рятувальної групи "Sarva" брали участь у пошуках близько 30 людей, які загубилися у горах чи лісі. Пошуки проводили як у Львівській, так і в інших областях, розповів керівник групи Олексій Геращенко.

Востаннє, шукали хлопчика, який загубився у горах Івано-Франківщини. Зазвичай, за словами Олексія Геращенка, розшукують старших людей.

Олексій розповідає про правила, яких слід дотримуватися при підготовці до походу у ліс:

"Перш за все потрібно знати куди саме ви йдете, подивитися на мапу, зорієнтуватися, який це район, які будуть населені пункти поблизу. Другий момент - повідомити родичів коли йдете і коли збираєтеся повернутися. Також радимо одягатися у яскраві, а не камуфляжні чи темні кольори. Щоб були закриті руки та ноги", — каже Олесій.

З собою потрібно взяти повністю заряджений телефон, повербанк, 1 літру води, перекуси, ліхтарик, дощовик, сірники чи запальничку, та медикаменти із запасом, якщо маєте їх вживати з певною періодичністю.

Як готуватися до походу у гори?

"Гори потребують більшої відповідальності. У горах потрібно притримуватися певних правил: найдосвідченіша людина йде попереду, позаду йде найслабший учасник (дитина чи інші), останній у групі йде найсильніший, який може надати допомогу тому, хто відстає. Група має переміщатися так, щоб керівник бачив останню людину", — розповів Олексій Геращенко.

Про похід у гори слід повідомити рятувальників. Це дає уявлення рятувальним групам, хто є на маршруті.

Що робити, якщо загубилися у лісі або горах:

Читайте також: 44-річний львів'янин переплив протоку Ла-Манш

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону