Перейти до основного змісту

Підживлюють озимий ріпак та зернові культури: на Волині розпочалася весняна посівна

Ексклюзивно

На Волині стартувала весняна посівна. Сільськогосподарські підприємства почали підживлювати озимий ріпак та зернові культури.

В області уже посіяли понад п’ять тисяч гектарів ярої пшениці, також три тисячі гектарів ярого ячменю та вівса, розповів Суспільному керівник департаменту агропромислового розвитку обласної військової адміністрації Юрій Юрченко.

З його слів, щодо посівів озимих зернових культур, то їх в області понад 140 гектарів. Проведена повністю перша підживна кампанія і в другій декаді березня аграрії будуть сіяти цукровий буряк, якого планують — понад 12 тисяч, площа буде майже на тисячу більше, ніж торік, каже Юрій Юрченко.

Керівник департаменту агропромислового розвитку обласної військової адміністрації Юрій Юрченко. Суспільне Луцьк

Через погодні умови посівну почали раніше, говорить директор сільськогосподарського підприємства на Ратнівщині Валентин Бебес. Щороку обробляють майже 9 тисяч гектарів землі. Цього року планують збільшити посіви ярого ячменю, соняшника та кукурудзи.

"У цьому році ціна на соняшник дуже хороша, то ми збільшуємо площі під посів. Крім того, що йде засуха, зараз проблема з озиминою, тому що вона горить, скажемо так, не вистачає вологи та падає врожайність. Ми зменшили посіви пшениці озимої, натомість збільшили посіви ярого ячменю", — каже господар.
Директор сільськогосподарського підприємства на Ратнівщині Валентин Бебес. Суспільне Луцьк

З його слів, ціни на пальне, на газ і електроенергію впливають на собівартість, на вартість зерна, але цього року вони були для сільськогосподарського виробника непогані.

На думку Валентина Бебеса, проблема може бути в обіговому капіталі, бо за 5 років в господарстві відійшли від інвестиційної складової, не було ресурсу, щоб оновлювати техніку, збільшувати площі під тваринництво. Державними програмами підтримки сільгоспвиробників у господарстві користуються.

На полях господарства працює сільськогосподарська техніка. Суспільне Луцьк

Наразі на полях підприємств готують площі під посів кукурудзи. Нині вносять органічні добрива, аби поліпшити структури ґрунту та живлення культур, розповідає механізатор Анатолій Михальчук.

Механізатор Анатолій Михальчук. Суспільне Луцьк

З органічних добрив використовують гній, говорить директор сільськогосподарського підприємства Валентин Бебес. За допомогою спеціальної техніки його компостують.

"Оскільки в нас ґрунти на території бідні, то в нас є два варіанти, це посів сидератів для покращення ґрунту і другий варіант, є гній. Бо маємо худобу, перероблювання гною. У минулому році ми закупили компостувач і зараз наші партнери проводять запуск по переробці гною", — каже Валентин Бебес.
Спецтехніка, яка компостує ґрунт. Суспільне Луцьк

Уся техніка до посівної готова, каже тракторист Володимир, не вистачає людей. Людський ресурс — одна з головних проблем посівної цього року, каже директор сільськогосподарського підприємства Валентин Бебес. На підприємстві майже 240 людей, 40% з них — це працівники старшого віку.

"Це люди, які мають вік 55 і більше років. Молодих людей дуже мало. Наше підприємство отримало статус критичного, маємо можливість забронювати до 50% працівників, але цього ліміту не вистачає.є в нас призвані люди, є і загиблий один, близько 10 чоловіків перебуває в зоні бойових дій", — каже Валентин Бебес.
На підприємстві працює майже 240 людей, 40% з них — це працівники старшого віку. Суспільне Луцьк

Зі слів керівника департаменту агропромислового розвитку Юрія Юрченка, в області станом на березень переброньовано за новими вимогами понад 100 сільгосппідприємств.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільне Луцьк. Також ми є у WhatsApp.

Топ дня
Вибір редакції