На Волинь прибув евакуаційний поїзд із Харківщини

Доповнено
Рятувальники зустрічають на Волині евакуаційний поїзд із Харківської області, 26 травня 2024 року. Держслужба з надзвичайних ситуацій у Волинській області

Вранці 26 травня на один із залізничних вокзалів у Волинській області прибув черговий евакуаційний поїзд. Цього разу зустріли першу групу дітей із прийомних родин з Харківщини.

Про це повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Усього на Волинь прибудуть 75 людей, серед яких пів сотні дітей. Далі 17 прийомних родин супроводжуватимуть соціальні служби. Для них організують безплатне поселення й перебування в області на три місяці, а також запропонують варіанти для подальшого перебування на безпечній території.

На вокзалі людей зустрічали волонтери, представники влади та соціальних служб, зазначили в пресцентрі Держслужби з надзвичайних ситуацій в області. Рятувальники допомогли дітям і людям старшого віку зійти з поїзда, перенести речі до автобуса, психологи надали моральну підтримку для тих, хто її потребував.

В Мінреінтеграції додали, що ЮНІСЕФ та партнери-благодійники провели індивідуальну оцінку для евакуйованих сімей, на основі якої надають фінансову допомогу кожній переміщеній особі в розмірі 10 800 гривень, продуктові та гігієнічні набори, психосоціальну підтримку.

Як повідомляли 24 травня в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, члени Координаційного штабу з питань проведення обов’язкової евакуації населення погодили обов’язкову евакуацію у примусовий спосіб 123 дітей із 36 населених пунктів Богодухівського, Ізюмського, Куп’янського та Чугуївського районів Харківської області.

Евакуація безплатна й відбудеться впродовж 60 діб. Спочатку евакуйованих планують розмістити у Харкові, а згодом їх зустрічатимуть у Волинській області.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.