За добу 800 вантажівок перетнули розблокований ПП "Ягодин — Дорогуськ"

Пункт пропуску "Ягодин — Дорогуськ". Держприкордонслужба

Станом на 10:00 23 квітня, за неповну першу добу роботи розблокованого пункту пропуску "Ягодин – Дорогуськ" волинські митники оформили 458 ваговозів на в’їзд в Україну та 344 — на виїзд до Польщі.

Щодо експорту, першим оформився вантаж з промисловим товаром, який записався до Є-черги на перетин кордону ще 25 лютого, повідомили у Волинській митниці.

За даними митників, наразі у черзі з польського боку кордону на в’їзд очікують 150 ваговозів. В електронній черзі з українського боку — 1685.

Після поширеної новини про розблокування Ягодина вона збільшилась у 12 разів, додали у Волинській митниці.

Що відомо про протести польських фермерів

Як повідомили на сторінці Держмитслужби України, перевізники з Польщі завершили страйк 22 квітня. Він тривав з 9 лютого, коли фермери у Польщі розпочали загальнонаціональний страйк.

12 лютого 2024 року польські фермери розпочали акції протесту на пунктах пропуску "Долгобичув-Угринів", "Зосін-Устилуг". Протестувальники блокували там рух вантажівок. Також повторно заблокували ПП "Медика-Шегині".

Станом на ранок 14 лютого у п’яти заблокованих польськими фермерами пунктах пропуску на кордоні із Польщею перебувало 1300 вантажівок, які очікували на перетин кордону у бік України. Найбільше вантажівок навпроти ПП "Ягодин" та "Рава-Руська".

22 лютого прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що польська влада внесе прикордонні переходи з Україною, а також ділянки автомобільних і залізничних доріг до переліку об'єктів критичної інфраструктури. Як сказав тоді Туск, це протягом найближчих годин після ухвалення рішення дозволить прибрати перепони на польсько-українському кордоні для постачань зброї та гуманітарної допомоги.

23 лютого біля міжнародного залізничного пункту пропуску "Дорогуськ-Ягодин" в трьох зерновозах зіпсували українську агропродукцію і висипали український ріпак, який прямував транзитом у Німеччину.

Наразі акція протесту польських перевізників триває лише на одному пункті пропуску "Гребенне-Рава-Руська".

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільне Луцьк.