У історичному центрі Києва, в одному з житлових дворів Печерська, після провалу асфальту відкрились мурування кінця XIX – початку XX століття.
Про це розповів пам'яткоохоронець Дмитро Перов.
Ще 8 березня в одному з дворів Печерського району утворилася вирва, куди втрапили три автівки. Машини довелося діставати з провалля комунальникам, а під шаром ґрунту у 50–60 сантиметрів виявили перекриття, муровану стіну з київської жовтої цегли та нішу з лучкованою перемичкою, розповів Дмитро Перов.
За його словами, це можуть бути підвали садиби-майстерні Самсона Стрельбицького 1820–1830 років.
"Про це, зокрема, свідчить спрямованість основного ходу, який йде від фасадної будівлі Садиби-майстерні 8-а в напрямку дворового будинку 8-б та закінчується «глухою» нішею", — йдеться у дописі.
Також пам'яткоохоронці не виключають, що можливо у проваллі ще є й частина двору сусіднього флігеля.
"Муровані підземелля у дворі садиби можуть бути поєднані в інший спосіб і відноситися вже до житлового флігеля 8-б. Останній — збудований 1911 року та має дійсний статус памʼятки архітектури та містобудування", — зазначив Перов.
Раніше повідомлялося, що на столичному Подолі на місці 200-річної пам'ятки архітектури "крамниці Давидова" постав каркас нової бетонної будівлі. Водночас у КМДА заявили, що інформація щодо знесення історичного будинку не відповідає дійсності та носить свідомо маніпулятивний характер.