Українці майже 40 тисяч разів за 4 місяці скористались мапою ментального здоров'я столиці через застосунок "Київ Цифровий".
Про це повідомляє заступниця голови КМДА Марина Хонда.
За її словами, мапа постійно доповнюється інформацією про надавачів послуг. Наразі вона містить дані про 420 комунальних закладів та громадських організацій з графіком роботи, контактами та адресами.
"Цей інструмент став частиною великої роботи, спрямованої на підтримку кожного і кожної, хто цього потребує", — сказала Хонда.
В адміністрації зауважили, що усі охочі надавати психологічну підтримку киянам — комунальну, громадську чи приватну, можуть звертатися за електронною адресою: support@kyiv.digital.
У жовтні повідомлялося, що жителі Києва протягом двох тижнів майже 4 тисячі разів скористалися мапою ментального здоров'я. Мапа розміщена в додатку "Київ Цифровий", там можна фільтрувати пошук психологів за спеціалізацією, зокрема шкільних психологів або тих, які надають допомогу всім містянам. Також вона доступна в офлайн-режимі.
Також Київська міська державна адміністрація та україно-швейцарський проєкт Mental Health for Ukraine підписали меморандум про співпрацю у сфері психічного здоров'я. Згідно з документом, до 2028 року у Києві впроваджуватимуть сучасні моделі лікування, навчатимуть медичних і соціальних фахівців та вестимуть інформаційну кампанію для обізнаності населення про важливість психічного здоров'я.
Що відомо про психологічну допомогу в Києві
На правому березі столиці для жінок і дівчат запрацював простір "Вільна". Він організований на базі Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству.
За ініціативи оборонців Маріуполя у столиці відкрили простір для спілкування, консультування та реабілітації визволених з полону захисників та захисниць.
Ще у місті є Кризовий центр "Соціотерапія", де допомагають людям з гострим стресовим станом, спричиненим війною. Звернутися по допомогу може кожен, хто цього потребує.
У 2023 році у столиці відкрили перший в Україні Центр стресостійкості. Його фахівці надають психологічну підтримку зокрема демобілізованим військовим, членам їхніх родин. А також працівникам, які під час війни забезпечують життєдіяльність міста.
Також у Києві працюють п'ять мобільних бригад, які надають соціально-психологічну допомогу постраждалим від домашнього насильства. Функціонує і Центр допомоги врятованим, де люди, які виїхали з зони активних бойових дій чи окупованих територій, можуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку.
Загалом в Україні збільшується попит на психологічну та психіатричну допомогу, тому Національна служба здоров'я України разом з ВООЗ розробляла новий пакет послуг, щоб пацієнти могли отримувати консультації та психологічну допомогу на первинному рівні, у свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра.
Станом на січень 2024 року майже 1500 столичних лікарів первинної ланки пройшли навчання за спеціалізованою програмою ВООЗ та готові консультувати пацієнтів щодо ментального здоров'я. Нововведення запровадили і на Київщині — 46 закладів первинної меддомоги надаватимуть допомогу дорослим і дітям із психічними розладами.
Психологи кажуть, що через воєнні дії люди відчувають більший стрес, хоч проблеми, з якими звертаються, ті самі, що були й до війни, але стали "яскравіше виражені".
Допоможіть нам стати кращими, розповівши про свій досвід користування сайтом Суспільного. Пройдіть це коротке опитування, воно займе до 5 хв вашого часу. Дякуємо!