На Київщині перші 16 фахівців із супроводу серед ветеранів війни та членів їхніх сімей, а також родичів загиблих (померлих) захисників та захисниць України, розпочали навчання з підвищення кваліфікації.
Про це повідомляє Київська обласна військова адміністрація.
Зазначається, що підготовка проходить у Центрі ветеранського розвитку при університеті Григорія Сковороди в Переяславі. Навчання тривалістю 10 днів охоплює такі напрями:
- державна ветеранська політика України
- система соціального захисту ветеранів війни, демобілізованих осіб та членів їхніх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, захисників та захисниць України, сімей полонених, безвісти зниклих
- правова допомога ветеранам війни, демобілізованим громадянам та членам їхніх сімей, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, захисників та захисниць України, сім'ям полонених, зниклих безвісти
- матеріально-соціальне забезпечення ветеранів війни, демобілізованих громадян та членів їхніх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, захисників та захисниць України, сімей полонених, безвісти зниклих
- пенсійне забезпечення ветеранів війни
- особливості ведення професійної документації та підготовки звітів
- психологічна підтримка ветеранів війни, демобілізованих громадян та членів їхніх сімей. Адаптація ветерана війни до умов цивільного життя.
"У 2024 році 206 мешканців Київщини подали заявки на участь у відборі на посаду фахівця із супроводу ветеранів. 111 осіб вже взялися до виконання своїх обов'язків та займаються підтримкою, консультуванням та допомогою ветеранам у вирішенні соціальних, медичних, правових та інших питань", — йдеться у повідомленні.
Загальна кількість працевлаштованих фахівців розподіляється так:
- 15 фахівців працюють у Білоцерківському районі
- 8 — у Бориспільському районі
- 9 — у Броварському районі
- 20 — у Бучанському районі
- 7 — у Вишгородському районі
- 14 — в Обухівському районі
- 38 — у Фастівському районі.
У 2025 році до штатного розпису комунальних установ Київської області буде введено ще 135 посад фахівців із супроводу ветеранів, поінформували в КОВА.
Раніше повідомлялося, що до кінця жовтня 2024 року на Київщині тривав відбір фахівців із супроводу демобілізованих військовослужбовців. Вони допомагатимуть ветерану адаптуватися до цивільного життя. Зокрема, консультуватимуть щодо отримання пільг від держави, можливості реабілітації чи працевлаштування. За даними КОВА, Київщина лідирує в Україні за кількістю заяв на участь у цьому проєкті.
Що відомо про заходи підтримки ветеранів на Київщині
На Київщині організують спеціальні ветеранські хаби на базі 8 освітніх закладів регіону. Там допомагатимуть ветеранам ЗСУ адаптуватися до мирного життя і знайти роботу. У закладах професійно-технічної освіти запровадять менторські програми для ветеранів і ветеранок та їхніх рідних з навчання та сприяння працевлаштуванню, а також їх перекваліфікації. Також організують школу підприємництва.
"Український ветеранський фонд" запустив програму фінансування бізнесу ветеранів російсько-української війни, їхніх родичів та родичів загиблих захисників. Можна отримати до 1 млн грн на розвиток власної справи. Ще на Київщині реалізовують пілотний проєкт з надання безоплатної стоматологічної допомоги військовослужбовцям.
В Обухові відкрився другий мобільний реабілітаційний модуль для фізичного та психологічного відновлення. Перший такий модуль на Київщині з'явився у Василькові. Він працює для ветеранів та ветеранок, членів їхніх родин, а також для цивільного населення.
У Броварському ветеранському центрі "Ветеран Pro" презентували дайвінг-реабілітацію для ветеранів та членів їхніх сімей. Фахівці розроблятимуть індивідуальні програми відновлення для кожного учасника, враховуючи травми та ампутації. Ветерани працюватимуть з інструкторами, які мають сертифікати IAHD. Це Міжнародна асоціація дайверів з інвалідністю, що понад 30 років допомагає людям з інвалідністю долати бар'єри у воді.