На Київщині організують спеціальні ветеранські хаби на базі 8 освітніх закладів регіону. Там допомагатимуть ветеранам ЗСУ адаптуватися до мирного життя і знайти роботу.
Про це повідомив очільник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.
Ветеранські хаби стануть майданчиками:
- для нетворкінгу та отримання консультацій
- індивідуальної підтримки
- планування кар’єри та підготовки до ринку праці
"У закладах професійно-технічної освіти запровадять менторські програми для ветеранів і ветеранок та їхніх рідних з навчання та сприяння працевлаштуванню, а також їх перекваліфікації", — поінформував Кравченко.
Також, за словами посадовця, буде організована школа підприємництва. Це навчальний курс для підприємців-початківців та охочих започаткувати власну справу.
"Завдяки цьому ветерани отримають можливість скористатись урядовою програмою "єРобота". Зокрема, отримати грант для ветеранів та членів їхніх сімей або грант на створення/розвиток власного бізнесу", — розповів очільник області.
Зміни до програми "Конкурентоспроможна Київщина" також передбачають нові інструменти стимулювання працевлаштування українських захисників.
"Прийом на роботу учасників бойових дій став новим критерієм рейтингового відбору суб’єктів підприємництва, яким коштом обласного бюджету додатково відшкодовуватимуть частину відсотків до рівня 0% в рамках державної програми "Доступні кредити 5-7-9%", — запевнив Кравченко.
Що відомо про заходи підтримки ветеранів у Києві та області
"Український ветеранський фонд" запустив програму фінансування бізнесу ветеранів російсько-української війни, їхніх родичів та родичів загиблих захисників. Можна отримати до 1 млн грн на розвиток власної справи. Також у Києві допомагатимуть ветеранам розвивати власний бізнес.
Ще на Київщині реалізують пілотний проєкт з надання безоплатної стоматологічної допомоги військовослужбовцям, а також допомагатимуть супроводжувати поранених військових та їх родини під час лікування.
Червоний Хрест України та київська влада підписали Меморандум про співпрацю в реабілітації українців, які постраждали під час війни. Зокрема, йдеться про придбання сучасного обладнання для реабілітаційного центру в Києві.
У столиці презентували новий цифровий сервіс "Електронний кабінет Захисника" для військовослужбовців та ветеранів. За допомогою нього можна буде замовити та оформити близько 45 муніципальних послуг та понад 140 — державних.