На Київщині вперше в Україні координаторкою проєкту "Активні парки" стала жінка-ветеранка війни

Координаторка проєкту "Активні парки" у Білогородці Бучанського району, ветеранка війни Ольга Бенда. КОДА

Київську область визнали найактивнішою серед інших регіонів з реалізації соціального проєкту "Активні парки — локації здорової України". Наразі на Київщині вперше в Україні стала координаторкою Активних парків жінка-ветеранка війни.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної державної адміністрації.

Зазначається, що в межах соціального проєкту Програми Президента у пристоличному регіоні запровадили пілотний проєкт із залучення до Активних парків ветеранів війни та учасників бойових дій. Наразі вже працює 7 таких координаторів.

У Білогородці Бучанського району в такому парку працює Ольга Бенда — ветеранка війни, учасниця національної жіночої збірної України з ампфутболу, амбасадорка Українського ветеранського фонду Мінветеранів. У 2019 році Ольга подолала дистанцію Марафону морської піхоти Marine Corps Marathon. Вона стала першою українкою, яку відзначили міжнародною премією імені доктора Райнера Гільдебранда у галузі захисту прав людини. Наразі від КОДА для учасників активного парку передали комплект спортивного інвентарю.

"Поспілкувалися про плани щодо реалізації нових проєктів для реабілітації військових та інші цікаві ідеї щодо розвитку спортивного майбутнього Київщини, а також змагання з ампфутболу на світовому рівні. Вкотре впевнився, що пліч-о-пліч українцям під силу будь-які негаразди. За такими впевненими, сміливими, амбітними та вольовими людьми — майбутнє нашої країни", — сказав перший заступник голови КОДА Микола Бойко.

Наразі реалізовувати цей проєкт на Київщині допомагають 114 координаторів. Вони організовують в громадах різноманітні заходи, проводять активну інформаційну кампанію, залучаючи громадян до здорового способу життя та заняття спортом.

Загалом на Київщині функціонує 70 локацій Активних парків. Це — майданчики, розташовані просто неба на території загальнодоступних місць відпочинку в паркових зонах, які обладнані багатофункціональними тренажерами. Займатися спортом можна як самостійно, так і за допомогою навігаційних матеріалів з QR-кодами, що розміщені біля кожного тренажера з доступом до онлайн-тренувань різної складності.