У Києві листопад 2024 року було холоднішим, аніж рік тому. Тож і суми у платіжках киян за тепло цьогоріч зросли приблизно на 6,5%, хоча тариф для населення вже шостий рік не підвищувався і становить 1654,41 грн/Гкал.
Про таке заявив на брифінгу директор СП "Енергозбут" КП "Київтеплоенерго" Костянтин Лопатін.
Він переконує, що цьогоріч у листопаді оселі киян обігрівали потужніше, ніж торік у цей же період, бо температура повітря тоді була нижчою.
"Основним фактором, який впливає на обсяг споживання тепловодої енергії — це температура зовнішнього повітря. Тобто, чим нижче опускається стовпчик термометра, тим більше теплової енергії потребують житлові будинки, для того, щоб забезпечити мешканців необхідною кількістю тепла для підтримання комфортної температури в оселях" — зазначив Костянтин Лопатін.
Він навів дані від синоптиків, що у листопаді цього року середньомісячна температура в Києві становила 2,7 градуса тепла. Торік — 4,1 градуса тепла. Тому і ресурсу на обігрів будівель у цьому листопаді пішло більше, пояснив посадовець.
"У листопаді 2024 року середньозважена вартість опалення 1 кв. м у місті Києві склала 24 гривні 35 копійок. То у листопаді 2023 року вартість опалення за квадратний метр становила 22 гривні 90 копійок. Різниця начебто не суттєва, але вона є і становить приблизно 6,5%", — підрахував директор "Енергозбуту".
Раніше синоптики повідомляли, що у Києві метеорологічна зима почалась на п'ять днів раніше кліматичної норми.
Медичні заклади, які підпорядковуються Києву, забезпечені безперебійними джерелами живлення. Також у місті удвічі збільшили кількість пересувних мобільних котелень на випадок знеструмлень й відключення тепла. У серпні їх нараховувалася 51.
Цьогоріч Київщина отримала 24 мобільні котельні для закладів соціальної сфери. Їх закупили за гроші благодійників.