Для занять спортом і реабілітації: на Київщині діє мережа адаптивних клубів для ветеранів

Клуб, де займатися спортом можуть ветерани, військові та люди з інвалідністю, Київська область, вересень 2024 р. КОВА

На Київщині працюють 6 адаптивних клубів "Активні парки — Нестримні", створені для відновлення фізичної активності ветеранів та людей з інвалідністю, що постраждали внаслідок війни. Відвідувачам допомагають кваліфіковані тренери.

Про це інформує Київська обласна військова адміністрація.

Клуби оснащені всім необхідним і мають тренерів, які мають навички роботи з різними групами людей. Для відвідувачів пропонують заняття з плавання, фітнесу, джиу-джитсу, загальної фізичної підготовки та стрільби з лука.

Локації адаптивних клубів:

Бучанський район

  • с. Софіївська Борщагівка
  • м. Ірпінь
  • с. Клавдієво-Тарасове
  • м. Вишневе

Вишгородський район

  • с. Петрівці

Броварський район

  • м. Бровари
Адаптивний спортивний клуб, Київська область, вересень 2024 р. КОВА

Із 2023 по 2024 роки на таких локаціях пройшли реабілітацію понад 500 ветеранів.

Проєкт реалізується в межах ініціативи Міністерства молоді та спорту "Активні парки: локації безбар'єрного дозвілля" і є частиною національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні за ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Що відомо про заходи підтримки ветеранів у Києві та області

На Київщині організують спеціальні ветеранські хаби на базі 8 освітніх закладів регіону. Там допомагатимуть ветеранам ЗСУ адаптуватися до мирного життя і знайти роботу. У закладах професійно-технічної освіти запровадять менторські програми для ветеранів і ветеранок та їхніх рідних з навчання та сприяння працевлаштуванню, а також їх перекваліфікації. Також організують школу підприємництва.

"Український ветеранський фонд" запустив програму фінансування бізнесу ветеранів російсько-української війни, їхніх родичів та родичів загиблих захисників. Можна отримати до 1 млн грн на розвиток власної справи. Також у Києві допомагатимуть ветеранам розвивати власний бізнес.

Ще на Київщині реалізують пілотний проєкт з надання безоплатної стоматологічної допомоги військовослужбовцям, а також допомагатимуть супроводжувати поранених військових та їх родини під час лікування.

Червоний Хрест України та київська влада підписали Меморандум про співпрацю в реабілітації українців, які постраждали під час війни. Зокрема, йдеться про придбання сучасного обладнання для реабілітаційного центру в Києві.

У столиці презентували новий цифровий сервіс "Електронний кабінет Захисника" для військовослужбовців та ветеранів. За допомогою нього можна буде замовити та оформити близько 45 муніципальних послуг та понад 140 — державних.

В Україні кар'єрні консультанти надаватимуть ветеранам підтримку на шляху до працевлаштування та в пошуку "професійного покликання" після служби. Ветеранам допомагатимуть скласти резюме з урахуванням навичок з військової служби, підготуватися до співбесіди, створити профіль на LinkedIn, підібрати вакансії у роботодавців, які адаптують свої умови праці до потреб ветеранів.