Перейти до основного змісту

Найближчими днями дим від пожеж в екосистемах відступить від Києва — Укргідрометцентр

У Києві погіршилось повітря через пожежі в області, 20 вересня 2024 р. Суспільне Новини

Причиною задимлення у столиці стали пожежі в низці областей, дим від яких переносить у напрямку Києва вітер. У найближчі дні ситуація зі станом повітря поліпшиться, якщо не виникнуть нові пожежі в південних і центральних регіонах.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна повідомила речниця "Укргідрометцентру" Наталія Птуха.

За її словами, пожежі на півночі Київської, Чернігівської областей та на Сумщині у поєднанні зі зміною напрямку вітру стали причиною появи задимлення в столиці.

"У нас триває пожежонебезпечний період і подекуди продовжуються осередки загоряння і навіть, якщо їх загасили, може продовжуватися диміння", — зазначила речниця "Укргідрометцентру".

Вона додала, що столиця потрапила у "шлейф диму" від залишків пожеж в екосистемах трьох областей — Київської, Чернігівської та Сумської.

"Звичайно, він не може бути постійно однакової інтенсивності, тому що рятувальники з ним активно борються і максимально його локалізують", – зауважила Наталія Птуха.

За прогнозом синоптиків, напрямок вітру знову зміниться і, за умови відсутності пожеж у південних і центральних регіонах, задимлення відступить від столиці найближчими днями.

"Саме задимлення найближчими днями для Києва, якщо не буде пожеж по півдню, по центральних регіонах, то від Києва задимлення буде відходити. Всі ці пожежі, які подекуди ще залишаються по північних регіонах – Київщина, Сумщина, Чернігівщина, вони зараз якраз таки будуть йти в іншу сторону, тобто не на Київ. Тому очікуємо, що все ж таки з цим ситуація покращуватиметься", — розповіла Наталія Птуха.

Речник ДСНС Олександр Хорунжий, який також брав участь у брифінгу, поінформував, що в Україні наразі триває гасіння 18 масштабних пожеж загальною площею понад 1300 гектарів на території семи областей: Донецької, Київської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Харківської та Чернігівської.

На відкритих територіях горить суха трава, чагарники, підстилка в лісах, а також торфовища. Пожежі торф'яників найважче загасити. До ліквідації займань залучені понад 1300 вогнеборців та понад 300 одиниць техніки ДСНС.

Як пояснила під час брифінгу речниця ДП "Ліси України" Ксенія Григор'єва, крім людського фактору, пожежі в лісах виникають через умисні підпали з боку російських диверсантів, а також через те, що Росія, зокрема в прикордонних областях, скидає на ліси запалювальні суміші.

Що відомо про тимчасове погіршення якості повітря в Києві

16 вересня Київська міська державна адміністрація попередила містян про погіршення якості повітря в Оболонському, Подільському та Святошинському районах столиці через пожежі у Вишгородському районі. Там зайнялася лісова підстилка і торфовище. Киянам радили обмежити перебування на вулиці, і тримати вікна зачиненими.

20 вересня зранку столицю огорнув дим і смог, а якість повітря погіршилася за кількома показниками. Того дня Київ опинився на першому місці у світовому рейтингу міст із найбруднішим повітрям. Про це свідчать дані ресурсу IQAir. Причиною назвали пожежі в в Чорнобильській зоні, а також у Чернігівській області.

Ввечері 21 вересня на Київщині та у столиці також спостерігалося погіршення якості повітря через горіння торф'яників, пожежі в екосистемах, осінні коливання температур та слабкий вітер.

За даними сервісу SaveEcoBot, станом на ранок 22 вересня 2024 року, столиця була на 6-му місці у рейтингу міст світу з найбруднішим повітрям.

Стежити за станом атмосферного повітря та радіаційним фоном у Києві в режимі реального часу можна за посиланням https://asm.kyivcity.gov.ua та в застосунку Київ Цифровий.

Топ дня

Вибір редакції