У Києві перейменували ще 7 вулиць та провулків. Їхні назви пов'язані з Росією та радянським минулим. Їм присвоять імена загиблих українських героїв-захисників.
Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.
Зазначається, що змінять назви такі вулиці і провулки:
- провулок Вешенського у Деснянському районі столиці перейменують на провулок В'ячеслава Радіонова (на честь українського військового льотчика, старшого льотчика, капітана 40 БрТА, Героя України)
- провулок Достоєвського у Подільському районі на провулок Максима Кривцова (на честь українського поета, військовослужбовця, молодшого сержанта Збройних сил України (позивний "Далі")
- вулицю Костянтина Заслонова у Дарницькому районі на вулицю Геннадія Афанасьєва (на честь старшого солдата 241 бригади Сил ТрО ЗСУ, учасника боїв із російськими окупантами в Київській, Харківській, Донецькій та Луганській областях)
- вулицю Нахімова у Подільському районі на вулицю Миколи Кравченка (на честь українського громадського і політичного діяча, історика, ветерана полку "Азов")
- вулицю Стрілкову у Голосіївському районі на вулицю Олега Дідушка (на честь солдата Національної гвардії України, учасника Революції Гідності)
- вулицю Генерала Наумова у Святошинському районі на вулицю Олега Мудрака (на честь Героя України, майора, командира 1-го батальйону окремого загону спеціального призначення НГУ "Азов")
- вулицю Вузівську у Солом'янському районі вулицю Максима Токарева (на честь молодшого сержанта, командира бойової машини — командира відділення 503 Окремого батальйону морської піхоти ЗСУ).
"Зараз ми реалізуємо комплексний процес дерусифікації та декомунізації міських об'єктів у Києві. Сьогодні, у День пам'яті Захисників України, ще сім вулиць та провулків ми перейменували на честь наших захисників. Ми увіковічуємо пам'ять Героїв, які віддали життя на наше майбутнє, за Україну", — сказав секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко.
Що відомо про дерусифікацію і декомунізацію топонімів у Києві
Наприкінці квітня 2022 року Київська міська рада почала приймати пропозиції щодо перейменування міських об'єктів, які мають назви, пов'язані з Росією та Білоруссю. У запропонованому списку було 279 пунктів, зокрема вулиці, провулки, алеї, шосе, проспекти та станції метрополітену.
Київ став лідером серед українських міст за кількістю перейменованих вулиць і площ упродовж 2022 року.
У Києві створили мапу, де можна подивитись нові назви дерусифікованих вулиць та їхню історію. Близько 15% перейменувань пов'язані з українськими військовими, ще стільки ж з назвами місцевості. Найменший відсоток припадає на спортсменів і космонавтів.
На початку 2024 року в Києві з'явився сквер імені ізраїльської прем'єрки Голди Меїр і вулиця Кікабідзе. Ще кілька вулиць отримали нові назви. Зокрема, проспект Повітрофлотський став проспектом Повітряних Сил.