У Києві триває підготовка до опалювального сезону. "Київтеплоенерго" проводить планові ремонти на теплових пунктах, від яких залежить опалення житлових будинків. Наразі ремонти проведені на 2 100 теплопунктах. Це понад 70% від запланованого обсягу робіт.
Про це йдеться на офіційному порталі Києва з посиланням на дані від комунального підприємства "Київтеплоенерго".
Загалом енергетики мають підготувати до зими обладнання майже 3 000 теплопунктів.
Під час планового ремонту теплопункту працівники "Київтеплоенерго" проводять діагностику обладнання, прочищають і промивають поверхні теплообміну теплообмінників, виконують ревізію обертових механізмів, замінюють контрольно-вимірювальні прилади й елементи, що відпрацювали свій ресурс. Також видаляють корозію, оновлюють антикорозійне покриття і теплоізоляцію трубопроводів, ремонтують опорні конструкції.
"Зокрема, на вул. Ревуцького теплоенергетики завершили плановий поточний ремонт одного з центральних теплових пунктів, який розподіляє постачання тепла та гарячої води для 12 будинків мікрорайону Позняки", — поінформували у КМДА.
Загалом до зими мають підготувати 1 443 центральних теплових пунктів і 1 550 індивідуальних теплових пунктів, що перебувають на балансі "Київтеплоенерго".
Що відомо про підготовку до опалювального сезону 2024-2025 роки у Києві
На початку травня повідомлялося, що "Київтеплоенерго" розпочало підготовку до наступного опалювального сезону. Фахівці ремонтують тепломережі та модернізують супутнє теплоенергетичне обладнання.
У липні на вул. Кіото замінили ділянку трубопроводу магістральної тепломережі, яким постачається тепло для житлового масиву Лісовий.
До зими планують відремонтувати понад 150 теплоджерел, більше 200 котлів, а також насосне обладнання.
До кінця 2024 року у "Київтеплоенерго" обіцяють відремонтувати 1,3 тис. будинкових приладів обліку тепла. Паралельно фахівці здійснюють планову метрологічну повірку теплолічильників.
Ремонтники реконструюють тепломагістраль великого діаметра — 700 мм — на вулиці Набережно-Хрещатицькій. Магістраль постачає тепло для всього Подолу. А це майже 400 житлових будинків.
Київська міська рада погодила встановлення 6 міні-ТЕЦ у столиці. Їх розташують у місцях, де живе найбільше людей на правому і лівому берегах Києва.
Столичні комунальники проводять гідравлічні випробування тепломереж, що забезпечують опаленням житлові масиви Русанівка та Березняки. Зокрема, перевірятимуть на щільність труби, прокладені під мостом Патона, тож можливі пориви з утворенням "водоспадів".
Також в Києві діють програми для ОСББ та ЖБК, які дозволяють мешканцям встановлювати в будинку альтернативні джерела живлення або енергоефективне обладнання. При встановленні незалежних джерел енергії бюджет міста відшкодовує 75% вартості обладнання.