Врахують індивідуальні потреби будинків: Київ удосконалить механізм компенсації за альтернативні джерела енергії

У Києві багатоквартирні будинки встановили понад 670 одиниць енергообладнання на випадок відключення світла: генератори, батареї, сонячні зарядні станції. Місто планує змінити порядок виплати компенсацій за придбані прилади.

Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Він нагадав, що нині столична влада відшкодовує 75% вартості незалежних джерел енергії, однак є гранична сума на одиницю обладнання.

Утім, самі жителі багатоповерхівок вказують на необхідність індивідуального підходу до кожної заявки: будинки з різною поверховістю та різною кількістю квартир потребують різної потужності енергоприладів і, відповідно, різних обсягів допомоги.

"І зараз ми активно приймаємо заявки від мешканців, на основі яких бачимо необхідність дещо змінити підхід до граничної суми відшкодування", — сказав Петро Пантелеєв.

За його словами, столична влада має намір розширити варіанти допомоги на забезпечення містян джерелами енергії. Напрацьовані зміни винесуть на розгляд Київради.

Як вважає заступник голови КМДА, програму грошової компенсації варто розвивати і залучати до участі якомога більше будинків, де є критична потреба в безперебійному живленні.

"Досить ефективне рішення — встановлення батареї з інверторами, які накопичують енергію та її обсяг дозволяє певний час забезпечувати роботу будинкових систем. Ми вже маємо сотні будинків, де проблему вдалось вирішити. Загалом встановлено понад 670 одиниць обладнання — генераторів, батарей, сонячних зарядних станцій тощо", — зазначив посадовець.

У листопаді 2022 року Київрада ухвалила рішення про те, що столичні об'єднання співвласників багатоквартирних будинків зможуть купувати генератори для власних потреб, а місцева влада компенсуватиме 75% витрат (але не більше 80 тисяч гривень вартості придбаного обладнання).

У травні 2024 року в КМДА повідомили, що від початку повномасштабного вторгнення РФ місто компенсувало вартість понад 500 генераторів, які закупили ОСББ і ЖБК. Програмою скористалися 340 житлових будинків.

Столичні РДА продовжують приймати заявки від ОСББ, житлово-будівельних кооперативів та обслуговуючих компаній на компенсацію витрат за придбання альтернативних джерел енергії. Список багатоповерхівок формується кожні два місяці, наступний перелік складатимуть у липні 2024 року.