Сучасний корпус Охматдиту, пошкоджений через атаку РФ, планують відновити до зими

НДСЛ "Охматдит" після російської ракетної атаки, Київ, 19 липня 2024 р. Cуспільне/Анна Самара

Сучасний корпус Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит", пошкоджений унаслідок ракетної атаки РФ 8 липня, відновлять до кінця осені. На місці зруйнованих будівель лікарні до кінця 2026 року зведуть новий корпус, щоб розширити масштаби надання медичної допомоги для дітей з усієї України.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я на сторінці у Facebook.

За даними МОЗ, збитки від пошкоджень "Охматдиту" після ракетного обстрілу РФ оцінюються у понад 830 млн грн. Із них 400 млн грн потрібні на заміну обладнання. Гроші готовий виділити благодійний фонд американського мецената Говарда Баффета. Решту суми покриють кошти, зібрані іншими благодійниками. Загалом це понад 1 млрд грн.

Сучасний корпус дитячої лікарні планують повністю відновити до зими. Вже обрано підрядника. Перша черга робіт, що передбачає ремонт приміщень, заміну вікон та дверей, завершиться в середині вересня. Ще близько півтора місяця може зайняти відновлення фасаду будівлі.

У пошкодженому корпусі відновили надання медичних послуг пацієнтам, обсяг меддопомоги зросте після завершення всіх відновлювальних робіт.

Історична будівля токсикологічного корпусу, що зазнала найбільших руйнувань через обстріл, проходить окрему експертизу, за висновками якої ухвалюватимуть рішення відновлювати її чи створити там меморіал.

У Міністерстві також повідомили, що на місці зруйнованих будівель "Охматдиту" збудують новий корпус. Це покращить умови чинних підрозділів лікарні і дозволить розвинути перспективні високотехнологічні напрями: дитяча урологія, дитяча гастроентерологія тощо. Крім того, запланована організація травма-центру для дітей та розширення центру радіології, створення перинатального центру.

Після цього більше дітей з усієї країни матимуть доступ до найсучаснішої медичної допомоги. Зокрема, кількість госпіталізацій планується підвищити з 20 тис. до 35 тис., а кількість операцій – з 12 тис. до 17 тис.

За оцінками експертів, за умови належного фінансування будівництво нового корпусу дитячої лікарні може завершитись наприкінці 2026 року. Приблизну вартість робіт та закупівлю обладнання оцінюють у 150 млн євро. Кошти на будівництво виділить держава, також джерелом фінансування стануть донори і вже зібрані благодійні пожертви.

Що відомо про обстріл НДСЛ "Охматдит" у Києві 8 липня

Зранку 8 липня на Київщині та в Києві працювали сили ППО через ракетну атаку РФ. Уламки впали в семи районах столиці. Загинули 33 людини, більше сотні були поранені.

Зокрема, під час ранкового ракетного обстрілу столиці постраждала дитяча лікарня "Охматдит". Війська РФ цілеспрямовано запустили по дитячому медзакладу ракету Х-101.

Унаслідок атаки РФ на дитячу лікарню там загинули двоє людей (родич пацієнта і лікарка), за медичною допомогою звернулися 32 поранених.

10 липня в столичній лікарні помер хлопчик, який на момент удару по "Охматдиту" був у критичному стані в реанімації.

Ракета повністю зруйнувала корпус токсикології та пошкодила ще 4. Постраждали 10 хірургічних відділень, 5 онковідділень, 2 соматичні відділення, інтенсивна терапія, 2 реанімації, операційні блоки, відділення радіології та променевої терапії, частина онкогематологічної лабораторії. Дітей, які перебували на лікуванні в "Охматдиті", евакуювали в інші медзаклади.

Після атаки 8 липня в "Охматдиті" не було світла, кисню та водопостачання, розповідав міністр охорони здоров'я Олег Ляшко.

Окрім виділених урядом 9 липня на відновлення дитячої лікарні 100 мільйонів гривень, виділять ще додаткові 300 мільйонів гривень, заявив президент Володимир Зеленський.

У день обстрілу фандрейзингова платформа UNITED24 та Monobank запустили збір благодійних коштів на відбудову "Охматдиту". Оголошену суму — 100 мільйонів гривень — вдалося зібрати менше ніж за 3 години.

Міжнародні партнери, меценати та організації продовжують перераховувати кошти на допомогу дитячій лікарні. Деяких тяжкохворих пацієнтів "Охматдиту" перевезли на лікування в інші країни. Зокрема, вісім дітей прийняла на лікування Німеччина.

Благодійний фонд "Охматдит — Здорове дитинство" оголосив тендер на ремонт фасаду та внутрішнього опорядження лікарні, яка постраждала від російської ракетної атаки.