Атака на "Охматдит": вісім пацієнтів прилетіли на лікування до Німеччини

Пацієнт столичного "Охматдиту". World Health Organization Ukraine

Вісім маленьких пацієнтів із постраждалої лікарні "Охматдит" прилетіли на лікування до Німеччини.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

На початку тижня на лікування до Австрії та Швейцарії полетіли чотири дитини. Загалом евакуювали за кордон на лікування вже 12 дітей, які постраждалих від російської атаки на "Охматдит".

Серед евакуйованих — 3-річний Дмитро, який їде з мамою Оксаною. Минулого місяця в нього діагностували гостру лімфобластну лейкемію.

"Під час нападу ми були в лікарні. Це був шок. Зараз можливості Охматдиту обмежені, тому ми їдемо за кордон. Боротьба з цією хворобою триває довго, це дуже складно", — розповідає мама Дмитра.

Пацієнт столичного "Охматдиту". World Health Organization Ukraine

Пацієнт столичного "Охматдиту". Пацієнт столичного "Охматдиту"

У міністерстві нагадують батькам пацієнтів "Охматдиту", що вони можуть проконсультуватися зі своїми лікарями щодо потреби в евакуації.

"Якщо це необхідно, то заповніть анкету на офіційному сайті МОЗ. Координатори офісу "Medevac" в МОЗ допоможуть зі збором необхідних документів та нададуть консультації з організаційних питань", — йдеться в повідомленні.

Що відомо про обстріл НДСЛ "Охматдит" у Києві 8 липня

Зранку 8 липня на Київщині та в Києві працювали сили ППО через ракетну атаку РФ. Уламки впали в семи районах столиці. Загинули 33 людини, більше сотні поранені.

Зокрема, під час ранкового ракетного обстрілу столиці постраждала дитяча лікарня "Охматдит". Війська РФ цілеспрямовано запустили по дитячому медзакладу ракету Х-101.

Унаслідок атаки РФ на дитячу лікарню там загинули двоє людей (родич пацієнта і лікарка), за медичною допомогою звернулися 32 поранених.

10 липня в столичній лікарні помер хлопчик, який на момент удару по "Охматдиту" був у критичному стані в реанімації.

Ракета повністю зруйнувала корпус токсикології та пошкодила ще 4. Постраждали 10 хірургічних відділень, 5 онковідділень, 2 соматичні відділення, інтенсивна терапія, 2 реанімації, операційні блоки, відділення радіології та променевої терапії, частина онкогематологічної лабораторії.

Дітей, які перебували на лікуванні в "Охматдиті", евакуювали в інші медзаклади.

Після атаки 8 липня в Охматдиті не було світла, кисню та водопостачання, розповідав міністр охорони здоров'я Олег Ляшко.

Надвечір 9 липня енергетики ДТЕК почали встановлювати три трансформаторні підстанції, щоб повністю заживити Охматдит.

Окрім виділених урядом 9 липня на відновлення атакованої росіянами дитячої лікарні 100 мільйонів гривень, виділять ще додаткові 300 мільйонів гривень, заявив президент Володимир Зеленський.

У день обстрілу фандрейзингова платформа UNITED24 та Monobank запустили збір благодійних коштів на відбудову Охматдиту. Ціль — 100 мільйонів гривень. Оголошену суму — 100 мільйонів гривень — на допомогу Охматдиту вдалося зібрати менше ніж за 3 години. Партнери та меценати продовжують перераховувати кошти.