Енергетики розповіли коли відключатимуть світло у Києві та області

У столиці та Київській області продовжують діяти графіки відключення електроенергії. Енергетики розповіли, коли очікувати відключень завтра, 26 червня.

Про це у Telegram повідомляє пресслужба ДТЕК.

"За вказівкою "Укренерго" графіки відключень завтра будуть застосовуватись впродовж всієї доби", — йдеться у повідомленні.

Обсяг обмежень буде найбільшим з 17:00 до 23:00. Енергоживлення об'єктів критичної інфраструктури не планується, зауважили в "Укренерго".

Для споживачів Київщини оновили графіки вимкнень. Жителі мають додатково перевірити графіки погодинних відключень світла за своїми адресами. Їх оновили, аби більш прогнозовано проходити періоди пікових навантажень на енергосистему.

Ознайомитись із графіками погодинних вимкнень можна у чат-ботах ДТЕК у мережах Viber і Telegram, а також на сайті компанії. Енергетики радять використовувати саме чат-боти, бо через велику кількість запитів можуть виникати збої в роботі сайту.

Переглянути графіки відключень для Києва можна на сайті ДТЕК.

Що відомо про відключення світла з травня 2024 року

Після кількох масованих обстрілів Росії по енергосистемі України "Укренерго" вимушене було запровадити контрольовані аварійні відключення світла в усіх регіонах України. Компанія ввела аварійні вимкнення з 14 травня, а з 16 — запровадила графіки відключень, довівши до всіх областей ліміт споживання.

З 29 травня відключення призупинили завдяки активній роботі сонячних електростанцій та збільшення обсягів виробництва атомних станцій після виходу з планового ремонту 2 блоків. Але голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив, що це лиш тимчасове покращення.

Обмеження електроенергії в Україні діятимуть щонайменше ще два роки, а для того, щоб повністю відновити енергосистему потрібно не менше п'яти. Такий прогноз навів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

В Україні з суботи, 8 червня, в тестовому режимі запровадили новий порядок графіків погодинних відключень електроенергії, який має забезпечити коротшу тривалість обмежень.