Відключення світла 24 червня: для жителів Київщини діють оновлені графіки

24 червня, за вказівкою НЕК "Укренерго", графіки стабілізаційних відключень електроенергії застосовуються впродовж усієї доби. З 19:00 до 23:00 обсяг обмежень буде більшим. Для споживачів Київщини оновили графіки вимкнень.

Про це інформує компанія ДТЕК "Київські регіональні електромережі" у Facebook. Жителі Київської область мають додатково перевірити графіки погодинних відключень світла за своїми адресами. Із 23 червня енергетики відкоригували розподіл споживачів за групами. Графіки оновили, аби більш прогнозовано проходити періоди пікових навантажень на енергосистему.

Ознайомитись із графіками погодинних вимкнень можна у чат-ботах ДТЕК у мережах Viber і Telegram, а також на сайті компанії.

Енергетики радять використовувати саме чат-боти, бо через велику кількість запитів можуть виникати збої в роботі сайту.

"Не забувайте діставати прибори з розеток підчас відключень та не вмикати одночасно кілька потужних пристроїв після відновлення світла", — зазначають у компанії.

Що відомо про відключення світла з травня 2024 року

Після кількох масованих обстрілів Росії по енергосистемі України "Укренерго" вимушене було запровадити контрольовані аварійні відключення світла в усіх регіонах України. Компанія ввела аварійні вимкнення з 14 травня, а з 16 — запровадила графіки відключень, довівши до всіх областей ліміт споживання.

З 29 травня відключення призупинили завдяки активній роботі сонячних електростанцій та збільшення обсягів виробництва атомних станцій після виходу з планового ремонту 2 блоків. Але голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив, що це лиш тимчасове покращення.

Обмеження електроенергії в Україні діятимуть щонайменше ще два роки, а для того, щоб повністю відновити енергосистему потрібно не менше п'яти. Такий прогноз навів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

В Україні з суботи, 8 червня, в тестовому режимі запровадили новий порядок графіків погодинних відключень електроенергії, який має забезпечити коротшу тривалість обмежень.