У Києві та області енергетики збільшили обсяги обмежень електроенергії

У столиці та Київській області змінили ліміти на споживання електроенергії. Сьогодні, 24 червня, після обіду відключень світла побільшає.

Про це у Telegram повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго".

"У Києві, Київській, Сумській, Полтавській, Харківській, Донецькій, Житомирській, Черкаській, Чернігівській, Кіровоградській, Запорізькій, Дніпропетровській областях з 13:00 до 23:00 введено збільшений обсяг обмежень", — йдеться у повідомленні.

Причина — недостатня ефективність вже застосованих обленерго заходів обмеження споживання, зауважили енергетики.

Раніше повідомлялося, що 24 червня графіки стабілізаційних відключень електроенергії застосовуються впродовж усієї доби. З 19:00 до 23:00 обсяг обмежень буде більшим.

Також для споживачів Київщини оновили графіки вимкнень. Жителі мають додатково перевірити графіки погодинних відключень світла за своїми адресами. Їх оновили, аби більш прогнозовано проходити періоди пікових навантажень на енергосистему.

Ознайомитись із графіками погодинних вимкнень можна у чат-ботах ДТЕК у мережах Viber і Telegram, а також на сайті компанії. Енергетики радять використовувати саме чат-боти, бо через велику кількість запитів можуть виникати збої в роботі сайту.

Переглянути графіки відключень для Києва можна на сайті ДТЕК.

Що відомо про відключення світла з травня 2024 року

Після кількох масованих обстрілів Росії по енергосистемі України "Укренерго" вимушене було запровадити контрольовані аварійні відключення світла в усіх регіонах України. Компанія ввела аварійні вимкнення з 14 травня, а з 16 — запровадила графіки відключень, довівши до всіх областей ліміт споживання.

З 29 травня відключення призупинили завдяки активній роботі сонячних електростанцій та збільшення обсягів виробництва атомних станцій після виходу з планового ремонту 2 блоків. Але голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив, що це лиш тимчасове покращення.

Обмеження електроенергії в Україні діятимуть щонайменше ще два роки, а для того, щоб повністю відновити енергосистему потрібно не менше п'яти. Такий прогноз навів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

В Україні з суботи, 8 червня, в тестовому режимі запровадили новий порядок графіків погодинних відключень електроенергії, який має забезпечити коротшу тривалість обмежень.