В Ірпені відкрили виставку архітектурних проєктів для відновлення житла

В Ірпені відкрилась виставка безкоштовних ескізів для відбудови житлових будинків, Київська область, 18 червня 2024 р. Ірпінська міська рада/Telegram

В Ірпені на Київщині відкрилась виставка безкоштовних ескізів для відбудови житлових будинків. Люди, чиє житло зазнало руйнувань через російську агресію, можуть обрати для себе будівельний проєкт з усіма розрахунками, розроблений архітекторами.

Про це інформує Ірпінська міська рада у своєму Telegram.

Виставка відкрилась Ірпінській міській публічній бібліотеці імені М. Рильського і працюватиме до 30 червня.

На ній представлені готові креслення для відбудови приватних садиб. Кожен ескіз містить детальні креслення приватного будинку:

  • внутрішнє планування;
  • розрізи;
  • фасади;
  • 3D-візуалізацію;
  • ТЕП характеристики.
Ірпінська міська рада/Telegram

Над ескізними проєктами в межах волонтерської ініціативи працювали студенти Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (НАОМА) під керівництвом викладачів. У такий спосіб вони долучаються до відбудови Ірпеня, що постраждав від бойових дій під час наступу армії РФ в лютому-березні 2022 року.

Ірпінська міська рада/Telegram

На кожному з ескізів є QR-код — відвідувачі виставки можуть його відстканувати і завантажити для себе альбом креслень, а також знайти контактні дані авторів. Проєктні ідеї надаються безкоштовно.

Ірпінська міська рада/Telegram

"Це дасть можливість не витрачати зайві кошти жителям Ірпінської громади, які нині, зокрема, відбудовуються на власних ділянках у рамках програми "єВідновлення", — зазначив міський голова Олександр Маркушин.

Що відомо про відновлення Ірпеня після військової агресії РФ

У травні 2023 року стартувало комплексне відновлення пошкоджених війною приватних будинків в Ірпені біля ЖК "Ірпінські Липки". Зокрема, це будинки на перетині вулиці Багірова та Гостомельського шосе. Станом на 1 лютого цього року капітально відремонтували 31 приватний будинок. З нуля будують ще 30 домівок.

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців надало будматеріали для капремонту 35 помешкань і повної відбудови 37 приватних будинків Ірпеня. Загальна сума підтримки близько 450 тис. доларів США

За кошти, зібрані на платформі UNITED24, відбудують 18 житлових будинків у 5 населених пунктах — Ірпені, Бородянці, Гостомелі, селах Бузова та Мила.

У березні минулого року Ірпінь відвідала місія ЄС, щоб перевірити відбудову житлових об'єктів за програмою "Віднови ДІМ", кошти на яку виділив Євросоюз.

Під час бойових дій навесні 2022 року Ірпінь був зруйнований на 75 відсотків. Понад 10 тисяч людей залишилися без житла. У місті непридатними для проживання визнали 37 багатоквартирних будинків.