У Києві створили комунальний заклад "Малий груповий будинок "Щасливе дитинство"

У Дарницькому районі Києва створили комунальний заклад "Малий груповий будинок "Щасливе дитинство". Таке рішення підтримали міські депутати.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

Зазначається, що Україна активно працює над реформуванням інтернатних закладів. Один із нових напрямів роботи — створення малих групових будинків. Вони відрізняються від інтернату індивідуальним підходом до дитини та роботою відповідно до її потреб та життєвої ситуації.

Умови проживання в такому будинку максимально наближені до сімейних. Діяльність закладів базується на засадах довіри, догляду і виховання дітей на основі їхніх потреб та індивідуального плану соціального захисту. Зокрема, враховуються фізичні особливості та стан здоров'я дитини.

"Крім цього, концепція передбачає участь дітей у плануванні та організації своєї життєдіяльності, створення умов для набуття дітьми навичок самостійного ведення домашнього господарства. Тобто, проживаючи в малому груповому будинку, дитина може впливати на своє життя. Мета цієї суспільної моделі — покращити якість життя дітей та їх подальшу успішну інтеграцію в суспільство", — сказав депутат Київради Андрій Вітренко.

Раніше очільник Дарницької РДА Микола Калашник повідомляв про створення малого групового будинку для дітей з інвалідністю. За його словами, такий проєкт перший у столиці, він був запланований до відкриття у 2022 році, але затягнувся через повномасштабне російське вторгнення. Наразі для цього соціального центру реконструюють стару фельдшерську будівлю з урахуванням усіх норм інклюзії. У кімнатах передбачається розміщення одного-двох вихованців. Одночасно тут зможе проживати до десяти дітей.

У Дарницькому районі міста відсоток влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до сімейних форм виховання складає понад 95%.