Київська служба зайнятості розширила можливості для реєстрації ВПО

Переселенці, які живуть у столиці можуть зареєструватися в будь-якому міському центрі зайнятості. Для підтримки ВПО у місті діють спеціальні сервіси та програми.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

Зазначається, що для підтримки внутрішньо переміщених осіб у місті діють спеціальні сервіси та програми служби зайнятості. Для доступу до низки послуг немає потреби офіційно реєструватися як безробітний.

Зокрема, переселенці можуть отримати без реєстрації послуги з пошуку роботи, профорієнтаційні консультації, а також ваучер на навчання. Водночас роботодавцям також доступні компенсаційні програми за працевлаштування внутрішньо переміщених громадян.

Люди, які шукають роботу, можуть робити це самостійно на Єдиному порталі вакансій або звернутись до будь-якої філії Центру зайнятості. Фахівці служби можуть підбирати кандидатів під конкретні замовлення роботодавців, а також організовують професійну підготовку безробітних безпосередньо на майбутньому робочому місці.

"Також Служба зайнятості організовує професійне навчання безробітних за робітничими професіями, які користуються попитом на ринку праці. Таке навчання здійснюється на замовлення роботодавця або коли безробітний планує започаткувати власну справу", — йдеться у повідомленні.

В адміністрації зауважили, що після успішного навчання слухачі отримують документ державного зразка про присвоєння або підвищення відповідної кваліфікації. Громадяни, які мають професійно-технічну чи вищу освіту та не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні, можуть безоплатно отримати від Служби зайнятості ваучер на навчання та підвищити свій професійний рівень.

Цей ваучер дає змогу пройти перепідготовку за робітничими професіями, підвищити рівень освіти, кваліфікації або спеціалізації для здобуття рівня магістра. Ваучери видають окремим категоріям громадян, зокрема і внутрішнім переселенцям, які відповідають певним вимогам за затвердженим Мінекономіки переліком із 124 професій та спеціальностей.

Окрім цього, в межах урядового проєкту єРобота Служба зайнятості супроводжує дві грантові програми, якими можуть скористатись і ВПО:

  • "Власна справа" — розмір мікрогрантів становить від 50 до 250 тис. гривень
  • грант для ветеранів — передбачає кошти до 1 млн гривень.

Головна умова отримання грантів — створення нових робочих місць. Подати заявку можна лише через портал "Дія". До заяви обов'язково додається бізнес-план щодо започаткування нового або розвитку вже діючого бізнесу. Рішення щодо надання грантів приймає Державний центр зайнятості. Після перевірки на відповідність вимогам і погодження бізнес-проєкту грантові кошти перерахують на окремий рахунок заявника в уповноваженому банку.

Що відомо про можливості працевлаштування переселенців у Києві та області

Восени минулого року на Київщині проводили Всеукраїнську інформаційну кампанію "Робота для ВПО: ти потрібен!". Людям, які переїхали на нове місце через війну, розказували про вакансії, державні програми для розвитку бізнесу чи навчання з допомогою ваучера. Уся інформація для працевлаштування ВПО також зібрана на порталі Державної служби зайнятості.

Благодійний фонд "Життєлюб" надає житло переселенцям у Білоцерківському районі Київщини за умови, що ВПО працевлаштуються в місцевих громадах. Зокрема, шукають лікарів, освітян, бухгалтерів і соціальних працівників, які погодяться відпрацювати на новому місці 10 років.

У Києві відкрили курси електромонтерок для жінок з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб та матерів, які самостійно виховують дітей. Також у столиці започаткували новий соціальний проєкт, в межах якого одиноких матерів і жінок-переселенок безкоштовно навчатимуть професіям у сфері б'юті-індустрії.