Понад 2 тис. від початку року: переселенці шукають роботу на Київщині через центри зайнятості

У Київській області від початку 2024 року 2,2 тис. внутрішньо переміщених осіб скористались послугами Центру зайнятості. Громадяни влаштовувавалися одразу, а також після перекваліфікації. Частина отримали гранти на власний бізнес.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації із посиланням на директора обласного центру зайнятості Дениса Дармостука.

Зазначається, що, зокрема, цього року 358 внутрішньо переміщених громадян працевлаштувалися через Центр зайнятості, 29 внутрішніх переселенців отримали ваучер на навчання для здобуття нового фаху чи підвищення кваліфікації.

"352 ВПО направили на суспільно корисні роботи проєкту "Армія відновлення". Ще 28 переселенців отримали мікрогрант за програмою "Власна справа" та вже цього року розпочали бізнес на Київщині", — йдеться у повідомленні.

У КОВА поінформували, що наразі центром зайнятості, соціальними партнерами і департаментом соціального розвитку та ветеранської політики в області спільно впроваджуються:

  • індивідуальні та групові тренінги для жінок-ВПО від проєкту "Крила", які проводяться в рамках мотиваційної програми "Майстерня можливостей"
  • допомога внутрішнім переселенцям з адаптації до нового місця проживання та працевлаштування, яку надає Рада з питань ВПО Обухівського району
  • групові і індивідуальні сеанси з психологом, консультації, лекції тренінги, майстер класи, нові можливості кар'єрного розвитку від ГП "Вільна"
  • підтримка громадян та роботодавців, які проживають на деокупованій території від Міжнародної організація міграції (МОМ)
  • психологічна підтримка дітей, переселенців та родин військовослужбовців, яку надає БФ "Карітас Фастів".

Що відомо про можливості працевлаштування переселенців у Києві та області

Восени минулого року на Київщині проводили Всеукраїнську інформаційну кампанію "Робота для ВПО: ти потрібен!". Людям, які переїхали на нове місце через війну, розказували про вакансії, державні програми для розвитку бізнесу чи навчання з допомогою ваучера. Уся інформація для працевлаштування ВПО також зібрана на порталі Державної служби зайнятості.

Благодійний фонд "Життєлюб" надає житло переселенцям у Білоцерківському районі Київщини за умови, що ВПО працевлаштуються в місцевих громадах. Зокрема, шукають лікарів, освітян, бухгалтерів і соціальних працівників, які погодяться відпрацювати на новому місці 10 років.

У Києві відкрили курси електромонтерок для жінок з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб та матерів, які самостійно виховують дітей.

Також у столиці започаткували новий соціальний проєкт, в межах якого одиноких матерів і жінок-переселенок безкоштовно навчатимуть професіям у сфері б'юті-індустрії.