Кромкачі абісинські: птахам Київського зоопарку облаштували нове помешкання

Оновлене помешкання для кромкачів абісинських. Київський зоопарк

У Київському зоопарку тварин та птахів переселяють до літніх будиночків та майданчиків. Для кромкачів абісинських оновили помешкання і збільшили його вдвічі.

Про це повідомляє пресслужба Київського зоопарку.

Зазначається, що кромкачі абісинські приїхали із Харківщини. Наразі вони отримали комфортну домівку з умовами, наближеними до природніх. Там, зокрема, є: дерев'яні стовбури та пеньки, виноградна лоза та зелені кущі, степовий ґрунт і трав'яниста рослинність.

Кромкачі абісинські. Київський зоопарк

Для збагачення середовища фахівці зоопарку створили термітники та трухляві колоди, у які щоденно закладають соковиті комашки різних видів.

"Досить довго в якості назви цих чудових абісинських птахів-носорогів використовували русизм — "ворон", але тепер вони отримали свою унікальну справжню назву — "кромкач", — йдеться у повідомленні.

Кромкач абісинський. Київський зоопарк

Кромкачі абісинські — вид птахів-носорогів, їхнє тіло завдовжки 90-110 см, вага — до 4 кг. Живуть сімейними групами з 4-8 особин. Кожна група складається з пари, що розмножується і її різновікового потомства, що виконує роль гніздових помічників. У раціон входять комахи, земноводні, плазуни, дрібні ссавці. Птахи моногамні.

Кромкач абісинський. Київський зоопарк

Побачити птахів можна у нижньому парку. Вхід до зоопарку дозволений до 16:30, перебування на території — до 18:00. Центральні квиткові каси працюють у понеділок із 12:00 до 16:30, з вівторка до неділі — з 10:00 до 16:30. Також квитки можна купити онлайн.

Що відомо про тварин у Київському зоопарку

Столичний зоопарк під час війни приймає тварин, евакуйованих із зони бойових дій. У грудні 2023 року у звіринці облаштували нове житло для сервалів, врятованих від обстрілів на сході країни.

Київський зоопарк запрошує відвідувачів подивитись на каракалів, яких врятували від жорстокого поводження. Тварини майже рік проходили реабілітацію.

Також у зоопарку організували експозицію із символами 2024 року — "дракончиками". Відвідувачам показують шоломоносних василісків.

Минулої весни у зоопарку створили понад 19 нових родин. А наприкінці 2023 року там з'явилась нова сім'я оленів.

Також у зоопарку мешкає старожил — самцю горили Тоні у 2023 році виповнилося 49 років. Він один із найстаріших представників виду в Європі. Вже понад 20 років Тоні живе у столичному зоопарку.

Попри воєнний стан працівники столичного зоопарку постійно влаштовують показові годування. Зокрема, для тварин організували частування кавунами. Ними ласували слон, ведмежатко та котячі лемури.

Ще жителів зоопарку пригощають яблуками. Серед інших їх дуже полюбляють копитні. Восени тварин годували гарбузами. На вихідних відвідувачі могли побачити, як їдять та граються, зокрема, носухи, єноти та фретки.