"Не буде строків служби — не буде добровольців": у центрі Києва відбувся мітинг на підтримку демобілізації

Всеукраїнський пікет за чіткі терміни служби, Київ, 18 травня 2024 р. Cуспільне/Дарина Коломієць

На Майдані Незалежності в Києві сьогодні, 18 травня, відбулася чергова акція представників сімей військовослужбовців на підтримку ухвалення закону про демобілізацію. Це 11-й пікет, під час якого дружини і матері захисників вимагали від влади визначити чіткі терміни служби для воїнів.

Про це з місця події повідомляє кореспондентка Суспільного.

У центрі столиці на Всеукраїнський пікет за чіткі терміни служби зібралися близько сотні учасників.

Акцію почали з гімну України та хвилини мовчання.

Люди принесли плакати і банери з написами: "Терміни служби на часі", "Військові — вільні люди", "За перемогу відповідальні всі".

Також учасники пікету вигукують гасла: "Чіткі терміни служби" і "Права захисникам!"

На акції були також діти, батьки яких нині захищають суверенітет і територіальну цілісність України на фронті.

8-річна Соломія прийшла на мітинг із мамою і 6-річним братиком, бо в них зараз на війні тато, хрещений і дідусь. Дівчинка хоче якнайшвидше побачити рідних. Вона дуже сумує за батьком, бо додому з війни він приїздить не часто.

"Майже всі військові загинули. Я боюся за тата", — каже дівчинка. Соломія сама обрала напис на своєму плакаті для пікету: "Моя черга обіймати тата щодня".

"Без чіткого терміну служби люди не хочуть йти служити. Людям потрібно розуміти, скільки вони прослужать, які в них будуть ротації, скільки вони зможуть провести вдома", — говорить учасниця пікету Дарина.

Вона — дружина військового, який воює з 22 березня 2022 року. Він бере участь у бойових діях під Слов'янськом на Донбасі.

Як і багатьом жінкам, Дарині нині доводиться самій виховувати дитину — батько бачив сім'ю 40-50 днів за весь час, що триває війна.

"…Ті, хто пішли добровольцями, вони не є рабами. Військові повинні також відпочивати. І на даний момент ми не бачимо цього відпочинку", — говорить жінка.

За її словами, військовослужбовцям ледь вдається "вибити" 30 днів на рік відпустки. Цього не достатньо, щоб пройти медичне обстеження чи пролікувати зуби, скаржиться дружина захисника.

Вона також вказує на неможливість, за новим законом про мобілізацію, брати чоловікам декретну відпустку, оскільки в декреті може перебувати тільки дружина.

"Власне, я не можу фізично замінити свого чоловіка на передовій. Я б могла, але в даний момент я вже не можу", — зазначає учасниця мітингу.
"Мені дуже важко, що сьогодні моїм дітям доводиться переживати війну. Я хочу, щоб діти мої були щасливі, здорові, щоб вони народжували дітей", — говорить мітингувальниця Валентина.

Своєю участю в акції жінка прагне підтримати рідних, які захищають країну. У неї воює зять. Племінник теж був на війні, але зараз у госпіталі на реабілітації, бо хлопець залишився без ноги.

На думку Валентини, чіткі терміни служби потрібні військовим, щоб у них була надія. Навіть, якщо це 36 місяців:

"…щоб вони знали, що от 36 місяців, і я піду додому. Я піду в свою сім'ю, до своєї дружини, до своїх діток, до матері", — зазначає жінка.