Відключення електроенергії: як знайти "пункт незламності" в Києві

"Пункт незламності". Фото: Таращанська міська територіальна громада/Telegram

Під час довготривалих відключень електроенергії жителі Києва можуть скористатися "пунктами незламності".

Про це нагадує КМВА.

"Укренерго" запроваджує контрольовані аварійні відключення в усіх регіонах, аби стабілізувати роботу енергосистеми.

У військовій адміністрації зазначають, що в Києві відкрито близько тисячі "пунктів незламності". Інформацію про їхнє розташування можна дізнатися в районних адміністраціях, органах місцевого самоврядування та на сайті.

У застосунку "Дія" є інтерактивна мапа, де можна знайти найближчий пункт, дізнатися графік роботи, а також прокласти до нього маршрут. Можна завчасно завантажити карту вибраного регіону, аби мати до неї доступ навіть без інтернету.

"Пункти незламності" функціонуватимуть цілодобово і безкоштовно для тимчасового перебування у разі тривалого аварійного відключення електроенергії.

Що відомо про "пункти незламності" у Києві

Після масованого обстрілу військами РФ 23 листопада 2022 року в Україні почали розгортати "пункти незламності" — це місця, де в разі тривалого відключення світла через обстріли, люди можуть підзарядити мобільні пристрої, зігрітись та випити гарячі напої.

Залежно від умов, у Києві один "пункт незламності" зможе одночасно прийняти від 40 до 500 людей без обмеження часу перебування.

В Києві в січні 2023 року біля станції метро "Лісова" відкрилося "містечко незламності", яке розраховане на понад 1000 людей. Його оснастили 7 потужними генераторами, які поєднані в одну мережу для забезпечення безперебійного електропостачання.

Станом на 1 березня 2023 року у Києві облаштовано й розгорнуто 728 таких пунктів. Сюди ж входять: 49 пунктів, які розгорнули ДСНС, 197 — місцевий бізнес та 482 облаштувала КМВА. Столична влада витратила майже 50 мільйонів гривень з резервного фонду бюджету Києва на облаштування "пунктів незламності" в місті.