Розраховане на понад 1000 людей. У Києві відкрилося "містечко незламності"

Фото: Кирило Тимошенко \ Telegram

В Києві біля станції метро "Лісова" відкрилося "містечко незламності", яке розраховане на понад 1000 людей. Воно оснащене 7 потужними генераторами, які поєднані в одну мережу для забезпечення безперебійного електропостачання.

Про це повідомили у Київській міській військовій адміністрації.

Пункт розгорнули на базі маркет-моллу "Даринок". Крім стандартних місць для відпочинку, зарядки гаджетів, медпункту, вбиралень в достатній кількості, він облаштований великими локаціями для дитячого дозвілля, роботи та навчання.

Крім того, сюди можна приходити з домашніми тваринами — для них окремо створили зону для вигулу. У "містечку незламності" можна скористатися супутниковим інтернетом, який забезпечує мережа з семи Starlink. Автономне електропостачання гарантують 7 генераторів, сукупною потужністю 2 МВт. Навіть під час відсутності електроенергії тут продовжують працювати фуд-корти та кав’ярні.

Розрахований на понад 1000 людей. У Києві відкрився найбільший "пункт незламності". Фото: Кирило Тимошенко \ Telegram

"Для малят є чимала ігрова зона з іграшками, батутами. Тобто "пункт незламності" розрахований на всі вікові категорії мешканців. Я вважаю, що він дуже функціональний і зроблений для людей", – сказав очільник КМВА Сергій Попко.

Розрахований на понад 1000 людей. У Києві відкрився найбільший "пункт незламності". Фото: Кирило Тимошенко \ Telegram

Що відомо про "пункти незламності" у Києві та області

Після масованого обстрілу військами РФ 23 листопада в Україні почали розгортати "пункти незламності" — це місця, де в разі тривалого відключення світла через обстріли, людина може підзарядити мобільні пристрої, зігрітись та випити гарячі напої. Пункти можна знайти на онлайн-мапі.

З'явилася інтерактивна мапа пунктів обігріву, які створені у Київській області. На карті позначені пункти в усіх семи районах області. Станом на 27 грудня на Київщині діють 412 "пунктів незламності". Хоча деякі з них потребують дооблаштування, практично у кожному можна зігрітися, підключитися до Wi-Fi та підзарядити телефон.

Мешканці Київщини можуть поділитися враженнями про перебування у "пунктах незламності". Відгуки громадян допоможуть виправити недоліки та поліпшити роботу таких об’єктів.

Залежно від умов, у Києві один "пункт незламності" зможе одночасно прийняти від 40 до 500 людей без обмеження часу перебування.

21 грудня у центрі Києва відкрився "пункт незламності" від посольства Держави Ізраїль.

23 грудня у Києві відкрили ще 52 пункти обігріву. Вони оснащені генераторами та іншим необхідним обладнанням. Загалом у Києві розгорнуто більш як 500 "пунктів незламності". За весь період функціонування ними скористалися понад 23 тисячі киян.

Читайте також

У Софії Київській запрацює коворкінг: що пропонують