У Києві зменшилася кількість хворих на грип та ГРВІ

На прийомі у лікаря. КМДА

У Києві минулого тижня, з 6 по 12 травня, зареєстровано 9 тисяч 92 нових випадків захворювання на грип та ГРВІ, зокрема на COVID-19. Порівняно з попереднім тижнем кількість недужих зменшилася на 8,9%. Водночас одна людина померла від ускладнень коронавірусу, ще троє — у реанімації.

Про це йдеться на офіційному порталі Києва.

Спад захворюваності на грип та ГРВІ, зокрема на COVID-19 медики фіксують серед дорослих і дітей.

"Випадків захворювання в дітей виявлено 5 914 проти 6 484 за минулий тиждень (зниження на 8,8%). Захворюваність серед дорослих змінилась із 3 501 на 3 178 (зниження на 9,2%)", — йдеться у повідомленні.

Більшість недужих — діти. Нині це 65% від загальної кількості хворих, хоча серед школярів цей показник різко знизився — на 16,7%, якщо порівнювати з тижнем раніше.

Йде на спад і кількість госпіталізованих киян. До столичних медзакладів за останній тиждень доправили 201 людину, зокрема 158 дітей.

Також на COVID-19 захворіли 38 людей, зокрема 4 дітей до 17 років.

"Госпіталізували 17 осіб, із яких 2 дитини. У відділенні реанімації та інтенсивної терапії перебувають 3 дорослих пацієнти. Протягом звітного тижня зареєстровано один летальний випадок від ускладнень COVID-19", — розповіли у КМДА.

Раніше повідомлялося, що на території України циркулюють 29 субваріантів COVID-19 – підтипів штаму "Омікрон". Від початку 2022 року саме цей штам фактично витіснив інші COVID-штами, зокрема "Дельту" та "Альфу", які були поширені під час попереднього епідсезону.

Штам "Омікрон" переважно протікає як звичайна респіраторна хвороба й не викликає тяжкої кисневої залежності. Однак залишається небезпечним для груп ризику: людей з патологіями, хронічними захворюваннями та ослабленим імунітетом, старших за 60 років. Тому людям з групи ризику рекомендована вакцинація. Вона безоплатна, зробити щеплення можна у сімейного лікаря або у пункті щеплення на базі лікарні.