Столичні лікарі врятували 5-річного хлопчика, якому не змогли допомогти за кордоном

Лікарі проводять операцію. Фото: Міністерство охорони здоров'я України/Facebook

У Інституті серця Міністерства охорони здоров'я України розповіли історію порятунку 5-річного Мартіна, який має складні вади серця. Хлопчика відмовилися оперувати іноземні лікарі. Тож його батько Василь, який родом з України, але вже 5 років живе за кордоном, вирішив звернутися за допомогою до земляків.

Про це розповіли в Інституту серця МОЗ України, оприлюднивши листа від батька прооперованого хлопчика.

Закордонні лікарі відмовлялися оперувати хлопчика, бо не вірили в його одужання. У 5-річного Мартіна виявили вроджену ваду серця.

Батько Василь сам лікар. Тому, каже, розумів, що зволікання лише зменшує шанси його сина на життя. Та у відповідь почув, що їхній випадок не ургентний, тобто не потребує невідкладного лікарського втручання.

"Коли твій син буде помирати, подзвониш, протягом двох місяців прооперуємо. Операція — то лише на продовження життя", — таке почув від лікарів батько Мартіна.

Василь розповідає, що коли наважився шукати шляхи порятунку Мартіна у Києві, йому у закордонній клініці сказали, що в Україні сина заріжуть, бо штучний клапан 5-річному хлопчику ставити ще зарано.

З часу операції минуло два місяці. Хлопчик активний. Лікарі обійшлися і без штучного клапана.

"Як кажу, що важку ваду прооперували з малого розрізу під плечем, не вірять, питають чи взагалі серце оперували", — розповідає батько.

Раніше повідомлялося. що на базі перинатального центру Києва відкрили відділення хірургії для новонароджених та дітей молодшого віку. Цілодобово там надають допомогу спеціалісти різних хірургічних спеціалізацій: загальні хірурги, нейрохірурги, кардіохірурги, дитячі гінекологи, лікарі УЗД.