Весняна толока: у Києві прибрали майже 7500 кубічних метрів сміття

Толока у Києві, 20 квітня 2024 року. Фото: КМДА

У Києві у суботу, 20 квітня, відбулося масове прибирання. Понад 7900 людей зібрали майже 7500 кубічних метрів сміття.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на директора Департаменту територіального контролю Михайла Буділова.

Зазначається, що до прибирання долучилися комунальні служби, працівники підприємств, установ різних форм власності, активісти та працівники департаментів. На толоку також приїшли їхні діти.

Діти прибирають сміття, Київ, 20 квітня 2024 року. Фото: КМДА

"Вдячний усім, хто приєднався. Дуже приємно, що маємо таке свідоме суспільство, яке розуміє, наскільки важливо турбуватись про наше довкілля та залучати до цього молоде покоління. Головне пам'ятати — чисто не там, де прибирають, а де не смітять", — сказав Михайло Буділов.

Містяни прибирають сміття, Київ, 20 квітня 2024 року. Фото: КМДА

За його словами, прибирали локації у всіх районах столиці. Для цього задіяли 203 одиниці техніки та вивезли майже 7500 метрів кубічних сміття. Також провели озеленення — протягом дня висадили 13 037 зелених насаджень.

Сміття, Київ, 20 квітня 2024 року. Фото: КМДА

У КМДА нагадують, що у Києві триває весняний двомісячник з благоустрою, який завершиться 20 травня. У цей період активно наводять лад та впорядковують території, зокрема, ліквідовують стихійні звалища. Крім того, роботи ведуться на локаціях, щодо яких скаржилися містяни. За результатами двомісячника відбудеться рейтингування районів.

Що відомо про весняне прибирання на Київщині

У Київській області оголосили місячник з благоустрою. Комунальники та усі охочі прибирають територію та висаджують кущі, квіти і дерева. У Гостомельській громаді закликають, незалежно від організації заходів з благоустрою, постійно підтримувати чистоту біля своїх житлових будинків. Також цінувати працю працівників комунальних підприємств, які щодня забезпечують порядок на вулицях, в парках та інших громадських місцях.

27 квітня у Гостомелі та селі Озера запрошують охочих підтримати благоустрій на території їхніх населених пунктів.

В Ірпінській громаді також стартувало весняне озеленення територій. Понад півтори тисячі кущів квітучих рослин подарували місту спонсори. Їх висаджують у 6 зонах міста: у парках імені Володимира Правика, "Покровський", "Мама", "Центральний", на Ірпінській набережній та на Гостомельському шосе.

Жителі міста прибирають території, побутове сміття, листя та гілля. У громаді дотримуються правил сортування відходів.

У столиці біля Київської міської дитячої клінічної лікарні №1 волонтери облаштовують територію. За ініціативи громадської організації "Почайна" тут запланували створити парк. Там заплановано відновити майже 30 лав, оновити старі бетонні споруди на майданчиках відпочинку та посадити дерева. Киянам пропонують обрати назву для нового парку.